Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

بوریس جانسون مخالفان برکسیت بدون توافق را به برگزاری انتخابات زودهنگام تهدید کرد

بوریس جانسون مخالفان برکسیت بدون توافق را به برگزاری انتخابات زودهنگام تهدید کرد
Copyright 
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مخالفان طرح برکسیت بوریس جانسون تلاش می‌کنند تا زمان خروج از اتحادیه اروپا را برای یافتن توافقی جدید با بروکسل به تعویق بیاندازند.

آگهی

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه نمایندگان مجلس عوام را تهدید کرد که در صورت ممانعت از اجرای برنامه وی برای خروج از اتحادیه اروپا، انتخابات زودهنگام برگزار خواهد کرد. 

نخست وزیر محافظه‌کار بریتانیا وعده داده است تا برکیست را در موعد مقرر یعنی ۳۱ اکتبر (کمتر از ۶۰ روز دیگر) با یا بدون دستیابی به یک توافق با اتحادیه اروپا، عملی کند. در مقابل وی نمایندگان اپوزیسیون و مخالفان وی در حزب محافظه‌کار که به «شورشیان» معروف شده اند- خواستار تعویق ۳ ماهه جدایی بریتانیا از بروکسل برای دستیابی به یک توافق هستند. 

آقای جانسون روز دوشنبه با تاکید بر عزم خود برای اجرای برکسیت گفت: «می‌خواهم همه بدانند که تحت هیچ شرایطی از بروکسل درخواست مهلت نخواهم کرد. ما ۳۱ اکتبر جدا می‌شویم و اما و اگری در کار نیست.» وی که بیانیه‌ای را در برابر دفتر نخست وزیری در لندن قرائت می‌کرد خطاب به نمایندگان مخالف گفت: «نه ما انتخابات می‌خواهیم، نه شما. بگذارید با برنامه [زمان‌بندی شده] مردم پیش برویم.»

در حالی‌که جدال میان مخالفان و موافقان «برکسیت به هر قیمتی» در بریتانیا بالا گرفته، خبرگزاری‌های فرانسه و رویترزبه نقل از یک مقام آگاه در کابینه آقای جانسون گزارش کردند در صورت ناکامی دولت در برابر پارلمان، نخست وزیر در تاریخ ۱۴ اکتبر اقدام به برگزاری انتخابات زودهنگام خواهد کرد. این مقام که خواست نامش فاش نشود گفت: «اگر همانطور که انتظار داریم «شورشیان» برای شکست طرح دولت به نمایندگان اپوزیسیون بپیوندند و روز سه‌شنبه علیه برنامه کابینه رای دهند، نخست وزیر فورا گزینه برگزاری انتخابات زودهنگام را ارائه خواهد کرد.»

 هفته گذشته ملکه بریتانیا با درخواست بوریس جانسون برای تعلیق پارلمان این کشور موافقت کرد. این ترتیب فعالیت پارلمان بریتانیا  تا ۱۴ اکتبر متوقف خواهد شد. 

**بیشتر بخوانید: **

جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۷ و با رای مثبت اکثریت شهروندان این کشور آغاز شد. برکسیت به بزرگ‌ترین بحران سیاسی و حقوقی بریتانیا از زمان پایان جنگ جهانی دوم تبدیل شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک مالی کمیسیون اروپا به کشورهای اتحادیه در صورت برکسیت بدون توافق

توافق احزاب مخالف دولت بریتانیا برای جلوگیری از برکسیت بدون توافق

بحران خروج نمایندگان حزب محافظه‌کار پیش از انتخابات سراسری بریتانیا؛ شکست بزرگ در انتظار سوناک؟