کمک مالی کمیسیون اروپا به کشورهای اتحادیه در صورت برکسیت بدون توافق

کمک مالی کمیسیون اروپا به کشورهای اتحادیه در صورت برکسیت بدون توافق
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا می‌گوید تمام جوانب مالی و اقتصادی و ضررهای ناشی از خروج بدون توافق اروپا را در نظر گرفته است و به شرکت‌ها و صنایع کشورهای عضو اتحادیه اروپا در صورت بروز برکسیت بدون توافق کمک مالی خواهد کرد.

آگهی

کمیسیون اروپا کمک خواهد کرد تا شرکت‌ها، صنایع و تجار کشورهای عضو اتحادیه در صورت تحقق «برکسیت بدون توافق» دچار ضررهای جبران‌ناپذیر نشوند.

چهارشنبه کمیسیون اروپا اعلام کرد که بودجه موسوم به «همبستگی» که معمولا در شرایط بحران‌های طبیعی به کشورهای قربانی فجایع طبیعی عضو اتحادیه تعلق می‌گیرد برای کمک‌های مالی ناشی از برکسیت بدون توافق به برخی از کشورها تعلق گیرد.

هم چنین کمیسیون اروپا بودجه دیگری را که به شرکت‌ها تحت چارچوب «کمک‌های مالی توازن با جهانی شدن» به شرکت‌ها اختصاص می‌دهد در صورت خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا به کشورها اعطا خواهد کرد. این کمک‌ها به کشاورزان، دامداران و ماهیگیران کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز تعلق خواهد گرفت.

سخنگوی کمیسیون اروپا چهارشنبه به خبرنگاران گفت که اتحادیه اروپا تمام جوانب «برکسیت بدون توافق» را در نظرگرفته است و پیشنهادات و طرح‌های خود را در جهت کمک به کشورهای عضو اتحادیه اروپا به پارلمان اروپا گزارش داده است.

وی با اعلام این مطلب که «ایمنی بسیار بهتر از افسوس خوردن فردای آن است» هم چنین گفت که این کمیسیون در مذاکرات با جمهوری ایرلند، عضوی از اتحادیه اروپا در تلاش است تا دست کم مانع از ایجاد «مرزهای فیزیکی» بین ایرلند و بریتانیا شود.

البته وی تاکید کرد که اتحادیه اروپا بی‌تردید به مفاد اصلی پشتوانه مرزی ایرلند که در مذاکرات برکسیت بدست آمده احترام خواهد گذاشت. به گفته وی «پشتوانه مرزی ایرلند» عامل صلح و آرامش و مطمئن‌ترین روش است.

به گفته کمیسیون اروپا درباره وضعیت نهایی اقامت شهروندان اروپایی ساکن بریتانیا در صورت برکسیت بدون توافق، با دولت بریتانیا مذاکراتی صورت خواهد گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بوریس جانسون مخالفان برکسیت بدون توافق را به برگزاری انتخابات زودهنگام تهدید کرد

چندین هزار کشته و مفقودالاثر در نتیجه جاری شدن سیل در لیبی؛ دریا اجساد را به ساحل پس می زند

آخرین سخنرانی سالانه در دوره نخست ریاست؛ فن درلاین: کاهش تورم به ۲ درصد زمان‌بر خواهد بود