توافق احزاب مخالف دولت بریتانیا برای جلوگیری از برکسیت بدون توافق

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
توافق احزاب مخالف دولت بریتانیا برای جلوگیری از برکسیت بدون توافق
کپی رایت  عکس از رویترز

احزاب مخالف دولت محافظه کار بریتانیا روز سه شنبه اعلام کردند که به توافقی برای همکاری در راستای تلاش برای جلوگیری از برکسیت بدون توافق دست یافته اند.

بر اساس این توافق، احزاب مخالف دولت قرار است از دو طریق قانونگذاری و رای عدم اعتماد به کابینه به تلاش برای جلوگیری از خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا بپردازند.

تعطیلات تابستانی پارلمان بریتانیا هفته آینده به پایان می رسد. بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا وعده داده است که کشورش با توافق یا بدون توافق روز ۳۱ اکتبر (۹ آبان) از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر که اصلی ترین حزب مخالف دولت در پارلمان محسوب می شود، روز سه شنبه با رهبران لیبرال دموکرات ها، حزب ملی اسکاتلند، حزب سبز و گروه مستقل برای تغییر در مورد راه های جلوگیری از برکسیت بدون توافق گفت‌وگو کرد.

رهبر حزب کارگر تاکید کرده است که «هر آنچه لازم است» را برای جلوگیری از برکسیت بدون توافق انجام خواهد داد.

پارلمان بریتانیا تاکنون سه بار با توافقی را که در زمان صدارت ترزا می، نخست وزیر سابق بریتانیا با اتحادیه اروپا به دست آمد رد کرده است. چشم‌انداز اجرای برکسیت بدون توافق موقعیت بریتانیا را به عنوان یکی از مراکز مهم مالی جهان و محلی جذاب برای سرمایه گذاران خارجی تهدید می‌کند.