کمیسیون اروپا: موضع کشورهای اروپایی درباره برکسیت یکپارچه است و تغییری نکرده است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
کمیسیون اروپا: موضع کشورهای اروپایی درباره برکسیت یکپارچه است و تغییری نکرده است
Copyright  عکس از خبرگزاری فرانسه

یکی از سخنگویان کمیسیون اروپا در کنفرانس خبری روز جمعه اعلام کرد که ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا درباره مفاد آخرین توافق با بریتانیا اتفاق نظر دارند و خواهان پایبندی تمام کشورها به این توافق هستند.

این واکنش رسمی کمیسیون اروپا در حالی است که برخی از رسانه های بریتانیایی اعلام کرده بودند که بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا موفق شده است نظر دو رهبر فرانسه و آلمان را برای تجدیدنظر در مذاکرات برکسیت خصوصا برسر پشتوانه مرزی ایرلند جلب کند.

به گفته کمیسیون اروپا «نگاه تمام کشورهای اروپایی عضو اتحادیه نسبت به برکسیت کاملا یکپارچه و واحد است و تغییری در مواضع قبلی روی نداده است.»

همزمان روز جمعه سخنگوی دولت آلمان به خبرنگاران گفت که «نوبت به بریتانیا رسیده است تا با طرح یک پروژه مشخص درباره پشتوانه مرزی ایرلند این موضوع را به گفتگو بگذارد.» استفان سیبرت اضافه کرد کمیسیون اروپا درباره تمام پیشنهادهای احتمالی بریتانیا گفتگو خواهد کرد.

آقای جانسون که در دو روز گذشته در اولین سفر رسمی خود به آلمان و فرانسه رفته بود نتوانست آن چنان که از واکنش آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون، مشخص شده است، به نتایج دلخواه خود برسد.

نخست وزیر بریتانیا قصد داشت رهبران مهم ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا را برای حذف پشتوانه مرزی ایرلند قانع کند که نهایتا دست خالی به لندن بازگشت.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید