Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سخنگوی دولت ایران: اروپا برای تعیین تکلیف نفت ما فقط تا جمعه فرصت دارد

سخنگوی دولت ایران: اروپا برای تعیین تکلیف نفت ما فقط تا جمعه فرصت دارد
Copyright عکس از خبرگزاری ایرنا؛ احسان نادری‌پور
Copyright عکس از خبرگزاری ایرنا؛ احسان نادری‌پور
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سخنگوی دولت ایران ضمن تاکید بر لزوم تعیین تکلیف خرید نفت ایران بار دیگر اعلام کرد که در صورت اجرای تعهدات اروپا، ‌تهران به اجرای کامل برجام باز خواهد گشت.

آگهی

علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران ضمن تاکید بر لزوم تعیین تکلیف خرید نفت ایران بار دیگر اعلام کرد که در صورت اجرای تعهدات اروپا، ‌جمهوری اسلامی بر اجرای کامل برجام باز خواهد گشت.

آقای ربیعی روز دوشنبه و در جریان نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران از نزدیک شدن دیدگاه‌های تهران و طرف‌های اروپایی توافق هسته‌ای در مورد اجرای تعهدات آنها در قبال ایران خبر داد و گفت که طرف اروپایی برای متوقف کردن گام سوم ایران در جهت کاهش تعهدات برجامی خود تنها تا روز جمعه فرصت دارد.

آقای ربیعی با اشاره به مذاکرات جاری نمایندگان ایران و اتحادیه اروپا در پاریس تصریح کرد که موضوع مذاکره نه تنها تضمین خرید نفت ایران از سوی اروپاست بلکه اتخاذ تمهیدی است که پول آن به ایران بازگردد و در دسترس دولت قرار گیرد.

سخنگوی دولت ایران افزود: «این که ما به سمت گام سوم حرکت نکنیم کاملا بستگی به واکنش طرف اروپایی و مذاکرات فشرده‌ای دارد که میان نمایندگان دو طرف در حال انجام است.»

بیشتر بخوانید:

سخنگوی دولت ایران مذاکرات روسای جمهوری ایران و فرانسه و نیز وزرای خارجه دو طرف طی هفته‌های گذشته را جدی ارزیابی کرد و از نزدیک شدن دیدگاه‌های دو طرف «در بسیاری از موارد» خبر داد.

آقای ربیعی همچنین در مورد احتمال مذاکره حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران و دونالد ترامپ، همتای آمریکایی او یاد آور شد که هیچ دلیلی برای دیدار رئیس جمهوری با به تعبیر او «تحریک‌کننده» و «تروریست اقتصادی» در شرایط کنونی وجود ندارد و هیچ شرطی هم برای این دیدار تعیین نشده ولی «کلیدواژه مورد تاکید رئیس جمهوری ایران» این است که باید از کمک چنین ملاقاتی به منافع ملی کشور «اطمینان» حاصل شود.

بیشتر بخوانید:روحانی: اگر ملاقات با کسی در جهت منافع ملی باشد دریغ نمی‌کنم

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نشست جی۷ در فرانسه؛ سقوط دلار در تهران

برجام، اختلاف دو رئیس جمهوری آمریکا و فرانسه در نشست گروه۷؟

ظریف: پیشنهادهای فرانسه درباره برجام را بررسی می‌کنیم