Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نشست جی۷ در فرانسه؛ سقوط دلار در تهران

نشست جی۷ در فرانسه؛ سقوط دلار در تهران
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قیمت دلار آمریکا در جریان معاملات روز یکشنبه بازار آزاد تهران به پایین‌ترین حد در ۷ ماه گذشته رسید.

آگهی

قیمت دلار آمریکا در جریان معاملات روز یکشنبه بازار آزاد تهران به پایین‌ترین حد در ۷ ماه گذشته رسید.

توافق سران ۷ کشور صنعتی و ثروتمند جهان در خصوص ارسال پیام به ایران که در پی تلاش امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه برای جلب نظر همتای آمریکایی خود، دونالد ترامپ به منظور اتخاد سیاستی منعطف در برابر ایران، رخ داد، موجب شد تا طی دو روز نخست برگزاری نشست گروه ۷ قیمت دلار در بازار آزاد تهران حدود ۳۵۰ تومان کاهش یابد.

بر همین اساس، بانک مرکزی ایران روز یکشنبه نرخ عرضه دلار در سامانه رسمی سنا را ۱۱ هزار ۴۵۰ تومان تعیین کرد که نسبت به اولین روز هفته ۱۵۰ تومان کاهش یافت. همزمان بهای فروش دلار در بازار آزاد تهران نیز با تشدید روند نزولی ظهر یک‌شنبه به ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان رسید.

این نرخ، عصر روز یکشنبه و با انتشار خبر فرود هواپیمای دولتی ایران در شهر محل برگزاری نشست گروه هفت، شیب تندتری به خود گرفت و تا ۱۱ هزار و ۲۸۰ تومان پایین آمد.

نرخ دلار در بازار آزاد تهران آخرین بار در هفته دوم بهمن ماه گذشته به ۱۱ هزار و ۲۸۰ تومان رسیده بود و طی هفت ماه گذشته همواره بالاتر از این نرخ داد و ستد شده بود.

در همین حال نرخ فروش یورو نیز طی مبادلات روز یکشنبه بازار ارز تهران تا ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان عقب نشینی کرد.

بیشتر بخوانید:

پیشتر محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران نیز از مذاکرات مثبت خود با رئیس جمهوری فرانسه در آستانه نشست گروه ۷ خبرداده بود. واکنش مثبت بازار آزاد ارز تهران به این اخبار در حالی است که منابع رسمی فرانسه در پایان نشست روسای جمهوری فرانسه و آمریکا، از ادامه اختلاف نظر آقای ماکرون و ترامپ در مواجهه با مساله ایران خبر داده بودند.

با این حال در بازار طلا و سکه تهران با وجود جهش نرخ جهانی طلا طی داد و ستدهای روز جمعه، سقوط قیمت طلا موجب شدت تا هر گرم طلای ۱۸ عیار تا ۴۱۲ هزارتومان کاهش یافت. بهای هر قطعه تمام سکه طلا نیز با ۲۲ هزارتومان کاهش، ۴ میلیون و ۱۲۲ هزارتومان معامله شد.

قیمت جهانی هر اونس طلا روز جمعه و در آخرین روز کاری بازارهای مالی جهان، تحت تاثیر اعلام دونالد ترامپ مبنی بر وضع تعرفه سنگین‌تر بر واردات کالاهای چینی با ۲۹ دلار افزایش یافت و به هزار و ۵۲۶ دلار رسید.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سخنگوی دولت ایران: اروپا برای تعیین تکلیف نفت ما فقط تا جمعه فرصت دارد

کاهش دسته‌جمعی قیمت‌ها در بازار ارز و طلای تهران

رکورد تاریخی بهای ارز و سکه در ایران؛ دلار از مرز ۶۴ هزار تومان گذشت