Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«موفقیت چشمگیر» حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» در انتخابات محلی

 «موفقیت چشمگیر» حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» در انتخابات محلی
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با پایان رای گیری در دو ایالت براندنبورگ و زاکسن (ساکسونی)، راستگرایان افراطی حزب آلترناتیو برای آلمان (AfD) در این دو ایالت کلیدی آلمان به موفقیت چشمگیری دست پیدا کرده‌اند.

آگهی

با پایان رای گیری در دو ایالت براندنبورگ و زاکسن (ساکسونی)، راستگرایان افراطی حزب آلترناتیو برای آلمان (AfD) در این دو ایالت کلیدی آلمان به موفقیت چشمگیری دست پیدا کرده‌اند.

طبق نتایج اعلام شده، «آلترناتیو برای آلمان» در ایالت ساکسونی موفق به کسب ۲۷.۸ درصد آرا شده و بعد از دموکرات مسیحی‌ها به رهبری آنگلا مرکل (۳۲.۳ درصد) در جایگاه دوم قرار گرفته است. این بدین معناست که راستگرایان افراطی نسبت به انتخابات ۲۰۱۴ به موفقیت چشمگیری دست پیدا کرده‌اند و آرا خود را بیش از صد درصد افزایش داده‌اند اما در مقابل حزب دموکرات مسیحی‌های آلمان ۷.۱ درصد آرای خود را نسبت به انتخاباتی قبلی از دست دادند. 

همچنین حزب سبزها ۸.۶ درصد آرا را در این ایالت به دست آورد. حزب چپ آلمان نیز تنها ۱۰.۳ درصد آرا را در زاکسن کسب کرد و نسبت به انتخابات گذشته کاهش آرای بالایی داشت. حزب سوسیال دموکرات آلمان نیز تنها ۷.۶ درصد آرا را کسب کرد. 

به این ترتیب مجلس ایالتی زاکسن با ۴۵ نماینده حزب دموکرات مسیحی، ۳۰ نماینده حزب آلترناتیو برای آلمان، ۱۴ نماینده حزب چپ، ۱۱ نماینده حزب سبزها و ۱۱ نماینده سوسیال دموکرات تشکیل می‌شود.

در ایالت براندنبورگ هم راستگرایان افراطی «آلترناتیو برای آلمان» با کسب ۲۳.۷ درصد آرا بعد از سوسیال دموکرات‌ها با ۲۶.۱ درصد آرا موفق به کسب جایگاه دوم شده اند. آلترناتیو برای آلمان در این ایالت نسبت به انتخابات قبلی با افزایشی ۱۱.۵ درصدی آرا روبرو شده است و در مقابل سوسیال دموکرات‌ها ۵.۸ درصد آرای خود را به نسبت انتخابات قبلی از دست دادند. 

حزب دموکرات مسیحی در این ایالت، ۱۵،۷ درصد آرا را به دست آورد و کاهش آرایش در این ایالت نسبت به انتخابات قبلی ۷.۳ درصد بوده است.  

با این نتایج مجلس ایالتی براندنبورگ با ۲۵ نماینده سوسیال دموکرات، ۲۳ نماینده آلترناتیو برای آلمان، ۱۵ نماینده دموکرات مسیحی تشکیل می‌شود. 

ایالت تورینگیای آلمان نیز قرار است در ماه اکتبر (یک ماه دیگر) انتخابات محلی را برگزار کند. طبق نظرسنجی‌ها در این ایالت نیز حزب آلترناتیو برای آلمان با افزایش قابل توجه محبوبیت روبرو شده است.

بیشتر بخوانید:

فروپاشی ائتلاف بین سوسیال دموکرات‌های آلمان و حزب دموکرات مسیحی می‌تواند این کشور را به سمت یک انتخابات زودهنگام هدایت کند که نتیجه آن ایجاد یک دولت اقلیت می‌شود. 

پیش از برگزاری انتخابات امروز، مسائل اقتصادی و اجتماعی که آلمان را پس از یکپارچگی در سال ۱۹۹۰ دچار شکاف کرده است با شدت بیشتری طرح شدند.

رای‌گیری امروز دقیقا یک هفته پیش از سی‌امین سالگرد فروپاشی دیوار برلین و اتحاد آلمان شرقی و غربی انجام شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرخش در کمتر از ۲۴ ساعت؛ رهبر محافظه‌کاران آلمان از همکاری با راست‌افراطی پشیمان شد

کارزار انتخاباتی بزرگترین حزب مخالف دولت با مطالبه خروج آلمان از اتحادیه اروپا آغاز بکار کرد

افزایش حملات به سیاستمداران در آلمان؛ آیا پای راست افراطی در میان است؟