Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

برزیلی‌های ناراضی از سخنان رییس جمهوری: برژیت، ببخش!

برزیلی‌های ناراضی از سخنان رییس جمهوری: برژیت، ببخش!
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ماجرا از آنجا آغاز شد آقای بولسونارو در ادامه درگیری لفظی با امانوئل ماکرون، زیر یک مطلب فیسبوکی سکسیت (جنسیت زده) نسبت به برژیت ماکرون، همسر رئیس جمهوری فرانسه، اظهار نظر کرده بود.

آگهی

شهروندان برزیلی که شاهد درگیری لفظی بین ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری کشورشان و امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه بودند، تصمیم گرفتند که «شرمندگی» خود را در شبکه‌های اجتماعی ابراز کنند.

ماجرا از آنجا آغاز شد آقای بولسونارو در ادامه درگیری لفظی با امانوئل ماکرون، زیر یک مطلب فیسبوکی سکسیت (جنسیت زده) نسبت به برژیت ماکرون، همسر رئیس جمهوری فرانسه، اظهار نظر کرده بود.

بیشتر بخوانید:ماکرون: زنان برزیلی از رئیس جمهوری خود احساس شرم می‌کنند

پس از انعکاس رسانه‌ای این مطلب، کاربران اینترنتی در برزیل با هشتگ «بولسونارو دهانت را ببند»، از سخنان رییس جمهوری‌شان ابراز شرمندگی کردند.

آنتوآنو پلگیرنو که در روزنامه برزیلی فویا سردبیر است، در حساب توییتری خود نوشت: «واقعیت این است که اگر کسی به زنی به خاطر ظاهرش توهین کند، بسیار شرم‌آور است. حال اگر این شخص ریاست یک دولت را بر عهده داشته باشد، یک شرمندگی ملی است. اگر مخاطب چنین توهینی همسر رییس جمهور یک کشور دوست باشد، فضاحت دیپلماتیک است. رییس جمهور ما گستاخ است.»

کاربر دیگری با نام فلیپه نتو که یک یوتیوبر مشهور در برزیل است در این باره نوشت: «منتظر ماندم تا صحت خبر تایید شود که شد. بولسونارو با مقایسه ظاهر همسر خودش با همسر ماکرون، او را مورد تمسخر قرار داده است. آیا واقعا عمق فاجعه را درک می‌کنید؟ تصور کنید رییس جمهوری یک کشور جدی چنین کاری را بکند. جدی هستم…سعی کنید تصور کنید. نفرت انگیز. شرم‌آور.»

برخی دیگر از کاربران نیز پس از واکنش رییس جمهوری فرانسه با بیان کردن این جمله که «زنان برزیلی بدون شک به‌خاطر اظهارات ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری این کشور احساس شرم می‌کنند.»، با هشتگ «برژیت، ببخشید» در شبکه‌های اجتماعی ابراز شرمندگی کردند.

برخی از کاربران شرمندگی خود را با زبان فرانسه بیان کردند.

یکی از این کاربران نوشت: «واقعا شرمنده سخنان نفرت‌انگیز رییس جمهور کشور هستم. علاوه بر این، نه تنها این فرد نماینده من نیست، هر روز باعث شرمندگی من می‌شود.»

به نقل از روزنامه پارزین، اطرافیان خانم ماکرون خبر داده‌اند که همسر رییس جمهوری فرانسه پیش از ترک محل برگزاری نشست گروه هفت، پیام‌های مردم برزیل را دیده و تحت تاثیر قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: آمازون در آتش؛ ادامه درگیری لفظی رهبران برزیل و فرانسه

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موافقت مشروط برزیل با کمک ۲۰ میلیون دلاری گروه ۷ برای نجات آمازون

ماکرون: زنان برزیلی از رئیس جمهوری خود احساس شرم می‌کنند

آمازون در آتش؛ ادامه درگیری لفظی رهبران برزیل و فرانسه