Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

شبه‌نظامیان عراقی تحت حمایت ایران: پایگاه‌های آمریکایی در تیررس موشک‌های ماست

شبه‌نظامیان عراقی تحت حمایت ایران: پایگاه‌های آمریکایی در تیررس موشک‌های ماست
Copyright 
نگارش از یورنیوز
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شبه‌نظامیان عراقی تحت حمایت ایران: پایگاه‌های آمریکایی در تیررس موشک‌های ماست

آگهی

حزب الله، شاخه‌ای از حشدالشعبی عراق، آمریکا را تهدید کرد اگر انبارهای مهمات این گروه دوباره هدف گرفته شوند، به پایگاه‌های آمریکا حمله موشکی خواهد کرد.

اخیرا در چهار زاغه و انبار مهمات حشدالشعبی در پایگاه‌های «شهدا»، «اشرف»، «صقر» و «بلد» انفجار روی داد. رئیس کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق انفجار روز ۱۲ اوت در یکی از این انبارها را نتیجه یک حمله هوایی خوانده بود.

یک مقام آمریکایی دست داشتن این کشور در انفجار و حمله به انبارهای مهمات حشدالشعبی را رد کرده است.

«كتائب حزب‌الله العراق» شاخه ای از حشدالشعبی روز پنجشنبه نوشت: «این آخرین هشدار ما به آمریکای دشمن است که هر حمله جدید [به اهداف ما] با واکنش سخت و کوبنده روبرو خواهد شد...در قلعه‌هایتان امن نیستید و همه آنها در تیررس موشک‌های ما هستند.»

هشدار و تهدید كتائب حزب‌الله العراق بدنبال انفجار در چهار زاغه و انبار مهمات حشدالشعبی صورت می گیرد، انفجارهای مشکوکی که بین ۱۹ ژوئیه تا ۲۰ ماه اوت روی داده و عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق بر آن داشت تا دستور انجام تحقیقات در خصوص منشاء این انفجارها را صادر کند.

چهارمین و آخرین انفجار در زاغه مهمات حشد‌الشعبی در نزدیکی پایگاه هوایی «بلد» در استان صلاح الدین روی داد.

هرچند هیچ گروهی تا به امروز مسئولیت انفجارها و یا حمله به انبارهای حشدالشعبی را برعهده نگرفته است اما دولت بنیامین نتانیاهو، مظنون اصلی است.

اسرائیل رسما حمله به این انبارها را نه رد و نه تایید کرده است. با این وجود آقای نتانیاهو در در سفر خود به کی یف پایتخت اوکراین در پاسخ به پرسش خبرنگاران در همین خصوص گفت که «ایران در هیچ جا مصونیت ندارد».

نخست‌وزیر اسرائیل افزود: « ما در عرصه های بسیاری علیه کشوری که داعیه نابودی ما را دارد عمل می کنیم...البته که با دستور به نیروهای امنیتی، دستشان را باز گذاشته ام تا در خنثی کردن طرح های ایران هر آنچه را که لازم است، به انجام برسانند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشته‌های ناآرامی های عراق به ۱۹ نفر رسید؛ از بسته شدن مرزهای ایران تا منع رفت و آمد در بغداد

حشد شعبی: آمریکا مسئول اول و آخر حمله به انبارهای مهمات ما است

مروری بر فعالیت «حشد الشعبی»، بسیج مردمی عراق