Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مرکل: آلمان برای خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا آماده است

مرکل: آلمان برای خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا آماده است
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخست وزیر بریتانیا تهدید کرده است که کشورش با توافق یا بدون توافق با اتحادیه اروپا روز ۳۱ اکتبر از این اتحادیه خارج می شود.

آگهی

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز یکشنبه تاکید کرد که کشورش برای خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا آماده شده است.

صدراعظم آلمان اعلام کرد که قرار است روز چهارشنبه در دیدار با بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا با او درباره برکسیت گفتگو کند.

بوریس جانسون قصد دارد رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به مذاکره مجدد بر سر خروج کشورش از این اتحادیه ترغیب کند. نخست وزیر بریتانیا تهدید کرده است که کشورش با توافق یا بدون توافق با اتحادیه اروپا روز ۳۱ اکتبر (۹ آبان) از این اتحادیه خارج می شود.

آنگلا مرکل در این مورد گفت: «ما برای هر نتیجه ای آماده هستیم. باید گفتگو انجام شود حتی اگر به توافقی دست پیدا نکنیم. در هر صورت من تا آخرین روز مذاکرات تلاش خواهم کرد تا راه حل هایی پیدا کنم.»

وی افزود: «فکر کنم همیشه بهتر است اتحادیه اروپا را با توافق ترک کرد تا بدون توافق! با این حال ما اگر این امر امکانپذیر نباشد برای گزینه جایگزین آماده هستیم.»

یکی از روزنامه های بریتانیایی روز یکشنبه گزارش داد که بوریس جانسون قصد دارد در دیدار با آنگلا مرکل به او اعلام کند که پارلمان بریتانیا توانایی جلوگیری از برکسیت بدون توافق را نخواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برکسیت؛ نخست‌وزیر بریتانیا به دنبال مذاکرات جدید با رهبران اروپایی

کارزار رهبر حزب کارگر بریتانیا برای برکناری جانسون و تعویق برکسیت

ارزش پوند بریتانیا به پایین‌ترین سطح در ۳ سال گذشته رسید