برکسیت؛ نخست‌وزیر بریتانیا به دنبال مذاکرات جدید با رهبران اروپایی

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
برکسیت؛ نخست‌وزیر بریتانیا به دنبال مذاکرات جدید با رهبران اروپایی
کپی رایت  REUTERS/Hannah McKay

بوریس جانسون، نخست‌ وزیر بریتانیا به دنبال مذاکرات جدیدی با رهبران کشورهای اروپایی در مورد برکسیت است.

آقای جانسون که روز ۲۴ ژوئیه پس از ملاقات با ملکه الیزابت رسما به ریاست دولت بریتانیا رسید، این هفته نخستین سفر خارجی خود را به عنوان نخست‌وزیر این کشور انجام خواهد داد.

برخی ناظران تلاش نخست وزیر بریتانیا برای مذاکره با رهبران کشورهای اروپایی را به گزارش منتشر شده در برخی رسانه‌های این کشور مرتبط می‌دانند. 

این گزارش که برای نخستین بار در نشریه ساندی تایمز منتشر شده نشان می‌دهد که بریتانیا با مساله کمبود سوخت، مواد غذایی و دارو روبرو است. این کشور همچنین با مشکلاتی در مورد اداره مرزهای ایرلند، اختلال در کار بنادر و مسائل اجتماعی مواجه شده است.

این اسناد همچنین نشان می‌دهد که ممکن است بریتانیا به احتمال زیاد بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج گردد.

بوریس جانسون متعهد شده است تا بریتانیا، با یا بدون توافق، در موعد مقرر یعنی ۳۱ اکتبر ۲۰۱۹ (۹ آبان) از اتحادیه اروپا خارج شود.

این در حالی است که جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا کارزاری را برای برکناری آقای جانسون از قدرت آغاز کرده است. آقای کوربین قصد دارد حمایت نمایندگان را برای رای عدم اعتماد به بوریس جانسون جلب کند و با تشکیل دولت موقت جلوی برکسیت بدون توافق را بگیرد.

نخست‌وزیر بریتانیا روز چهارشنبه برای ملاقات با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان به برلین سفر خواهد کرد و روز پنجشنبه نیز با امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه دیدار می‌کند.

بیشتر بخوانید: