گسترش عملیات ارتش در شمال غرب سوریه؛ بیش از ۲۰ غیرنظامی کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
گسترش عملیات ارتش در شمال غرب سوریه؛ بیش از ۲۰ غیرنظامی کشته شدند
کپی رایت  عکس از رویترز

گروه دیده بان حقوق بشر سوریه و فعالان محلی در استان ادلب می گویند حملات هوایی به مناطق تحت کنترل مخالفان دولت بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور طی دو روز گذشته جان بیش از ۲۰ غیرنظامی را گرفته است.

بنا به این گزارش ها ۱۱ تن از کشته شدگان در این حملات کودک بودند. بنا به اعلام گروه دیده بان حقوق بشر سوریه در حمله هوایی به روستایی در شمال غربی سوریه هفت نفر که اغلب آنها کودک بودند کشته شدند.

از سوی دیگر حمله هوایی به روستای حاس در استان ادلب ۱۳ کشته بر جای گذاشت. یک زن باردار و جنین او از جمله قربانیان این حمله هوایی بودند.

به گزارش منابع محلی و گروه دیده بان حقوق بشر کشته شدگان در حمله به روستای حاس در حالی در حمله هوایی جان باختند که پیش از آن از حمله هوایی به منطقه ای دیگر گریخته بودند.

به گفته رامی عبدالرحمن، مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه به نظر می رسد که هدف از حملات هوایی اخیر وادار کردن غیرنظامیان به ترک محل سکونت خود باشد.

او در مورد حملات ارتش سوریه می گوید: «آنها شهرها و روستاها و حومه آنها را مورد هدف قرار می دهند تا مردم را مجبور به فرار کنند.»

اتحادیه سازمان های مراقبت پزشکی و امدادرسانی مستقر در آمریکا نیز از گسترش بمباران های اخیر در شمال غرب سوریه به مناطقی که مواضع نظامی در آن قرار ندارد ابراز نگرانی کرده است.

به گفته احمد دبیس، مدیر امنیت و ایمنی این اتحادیه شمار افرادی که از پایان ماه آوریل (اوایل اردیبهشت) تا کنون در حملات نیروهای دولتی و روسیه کشته اند به بیش از ۷۳۰ نفر رسیده است.

بنا به آمار دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد بیش از ۵۰۰ غیرنظامی در جریان درگیری های اخیر در شمال غرب سوریه کشته شده اند.

ارتش سوریه و نیروهای روسیه تاکید می کنند که هدف از حملات آنها به شمال غرب سوریه شبه نظامیان هیات تحریرالشام است.

تشدید درگیری ها در شمال غرب سوریه باعث شده است صدها هزار نفر از غیرنظامیان به سوی مرز ترکیه بگریزند.