Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کارزار دستمزد برابر با مردان؛ مذاکره تیم فوتبال زنان آمریکا با فدراسیون شکست خورد

کارزار دستمزد برابر با مردان؛ مذاکره تیم فوتبال زنان آمریکا با فدراسیون شکست خورد
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«ما امروز به مذاکرات خود با فدراسیون پایان می‌دهیم. واضح است که فدراسیون قصد دارد همچنان به زنان دستمزد کمتری اختصاص دهد.»

آگهی

بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان آمریکا شامگاه چهارشنبه ۱۴ اوت (۲۳ مرداد) از شکست مذاکرات خود با فدراسیون فوتبال این کشور بر سر دریافت دستمزد برابر با مردان خبر دادند و اعلام کردند که «مشتاقانه در انتظار برگزاری دادگاه با حضور هیات منصفه» هستند.

بیست و هشت عضو تیم ملی فوتبال زنان آمریکا در ماه مارس از فدراسیون فوتبال ایالات متحده به خاطر «دریافت دستمزد کمتر از مردان تیم ملی با وجود بازدهی بهتر تیم ملی زنان» شکایت کرده بودند.

در شکایت تیم ملی فوتبال زنان آمریکا -که تا به امروز چهار بار پیروز جام جهانی فوتبال زنان بوده اند- شرایط متفاوت و تبعیض آمیز فدراسیون در فراهم آوردن شرایط مناسب سفر، تیم پزشکی، تبلیغ مسابقات و تمرینات برای این تیم توصیف شده است.

فدراسیون فوتبال ایالات متحده امیدوار بود تا در مذاکرات بتواند تیم ملی زنان را متقاعد کند و به نتایج مثبتی برسند اما به نظر می‌رسد این گفتگوها راه به جایی نبرده است.

مولی لوینسون، سخن‌گوی بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما امروز به مذاکرات خود با فدراسیون پایان می‌دهیم. واضح است که فدراسیون قصد دارد همچنان به زنان دستمزد کمتری اختصاص دهد.»

خانم لوینسون در ادامه از برخورد «خشن و روش ناکارآمد» گروه مذاکره کننده فدراسیون فوتبال انتقاد کرد و آنان را متهم به «پخش اطلاعات غلط» کرد.

سخنگوی بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان گفت: «به هواداران، حامیان و دیگر فوتبالیست ها و زنان جهان اعلام می کنیم که ما مرعوب نخواهیم شد و مشتاقانه در انتظار برگزاری دادگاه با حضور هئیت منصفه خواهیم بود.»

تیم ملی فوتبال زنان آمریکا چندی پیش با پیروزی در برابر هلند، عنوان قهرمانی جام جهانی فوتبال زنان را از آن خود کرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مدیرفنی تیم‌ملی زنان عربستان: بیایید و با چشمان خود کیفیت بازی دختران فوتبالیست سعودی را ببینید

برابری دستمزد فوتبالیست‌های زن و مرد در آمریکا؛ دادگاه پرداخت غرامت به بازیکنان را تایید کرد

بازی فوتبال با دامن‌ چین‌دار؛ زنان بومی پرو با الهام از لیونل مسی پا به توپ شدند