Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ژاپن: توکیو با واشنگتن بر سر موشک‌های کره‌شمالی هماهنگ است

ژاپن: توکیو با واشنگتن بر سر موشک‌های کره‌شمالی هماهنگ است
Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

واکنش وزارت دفاع ژاپن در پاسخ به بیانیه روز یکشنبه یکی از مقامات وزارت خارجه کره شمالی در امور آمریکا مطرح شد. مقام کره‌شمالی پرتاب‌های اخیر این کشور را اینطور توجیه کرد که دونالد ترامپ آزمایش های موشک‌های کوتاه برد را مجاز دانسته است.

آگهی

وزارت دفاع ژاپن می‌گوید که کره‌شمالی در تلاش برای ایجاد شکاف بین توکیو و واشنگتن است اما «ژاپن و ایالات متحده بر سر موشک‌های کره‌شمالی هماهنگ هستند و به دقت تحولات پس از پرتاب‌های آزمایشی اخیر را رصد خواهند کرد.»

واکنش وزارت دفاع ژاپن در پاسخ به بیانیه روز یکشنبه یکی از مقامات وزارت خارجه کره شمالی در امور آمریکا مطرح شد. مقام کره‌شمالی پرتاب‌های اخیر این کشور را این طور توجیه کرد که دونالد ترامپ آزمایش‌های موشک‌های کوتاه برد را مجاز دانسته است.

بیشتر بخوانید:

کره شمالی از آزمایش «سلاح جدید» تحت نظر کیم جونگ اون خبر داد

کره شمالی دو موشک «بالستیک کوتاه برد» به سمت دریا شلیک کرد

کره‌شمالی در هفته‌های اخیر چندین موشک کوتاه برد را آزمایش کرده است. کره‌جنوبی این موشک‌ها را از نوع «بالستیک کوتاه برد» توصیف و آن را نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد عنوان می‌کند.

از سوی دیگر، وزارت دفاع ژاپن می‌گوید که وزیران دفاع ژاپن و آمریکا در جلسه اخیر خود روی این مسئله توافق داشتند که هیچ اختلافی بین این دو کشور وجود ندارد.

این وزارتخانه می گوید که وزیر دفاع ژاپن و همتای آمریکایی‌اش برای وادار کردن کره شمالی به کنار گذاشتن تمام انواع موشک‌های بالستیک توافق کرده‌اند.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دو روز پیش در توئیتر اعلام کرد که کیم جونگ اون رهبر کره‌شمالی در نامه‌ای که به او نوشته است به‌خاطر آزمایش‌های اخیر این کشور «یک عذرخواهی کوچک» هم کرده و گفته است که وقتی رزمایش‌ها تمام شود این آزمایش‌ها هم به‌ پایان می‌رسند.  

به نظر می‌رسد رهبر کره‌شمالی در این نامه از رزمایش مشترک بین کره‌جنوبی و آمریکا گله‌مند است. از سوی دیگر رسانه‌های کره‌شمالی، تحویل هواپیماهای شکاری رادارگریز اف-۳۵ آمریکا به کره جنوبی، حضور زیردریایی اتمی آمریکا در یک بندر کره جنوبی و آزمایش موشک‌های بالستیک آمریکا از جمله رویدادهایی عنوان می‌کنند که خشم این کشور را برانگیخته است. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آزمایش موشکی آمریکا؛ هشدار پیونگ یانگ به واشنگتن در آستانه برگزاری دور جدید مذاکرات

کره شمالی دو موشک کوتاه برد شلیک کرد

کره شمالی از آزمایش کلاهک موشک کروز «فوق العاده بزرگ» خبر داد