Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بولتون: زمان اقدام علیه نیکلاس مادورو فرا رسیده است

 بولتون: زمان اقدام علیه نیکلاس مادورو فرا رسیده است
Copyright 
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ گفته است که تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا مشابه تحریم‌هایی است که علیه ایران، کره شمالی و سوریه اعمال شده است. او افزوده است: «اکنون ونزوئلا هم بخشی از باشگاه بسیار منحصربفرد کشورهای سرکش است.»

آگهی

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا روز سه‌شنبه خواستار اقدام جدی‌تر بین‌المللی علیه نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا شد. بولتون گفته است که زمان گفتگو به سر آمده است و مادورو به پایان خط رسیده است.

سخنان بولتون پس از آن مطرح می شود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا با افزایش فشارها بر نیکلاس مادورو، دستور توقیف دارایی‌های دولت ونزوئلا در آمریکا را صادر کرد.

کاراکاس با محکوم کردن این اقدام آمریکا، واشنگتن را به «تروریسم اقتصادی» علیه مردم ونزوئلا متهم کرد. دولت ونزوئلا می گوید که آمریکا بر سر شکست گفتگوهای سیاسی میان دولت و مخالفان که با وساطت نروژ آغاز شده، شرط بسته است زیرا بگفته کاراکاس «آمریکا از نتایج احتمالی این گفتگو‌ها هراس دارد.»

جان بولتون که در اجلاس لیما در پرو سخن می گفت با اشاره به اینکه واشنگتن اکنون هر فرد یا کشوری را که از دولت مادور حمایت کند مورد تحریم قرار خواهد داد گفت: «زمان اقدام هم اکنون است. ایالات متحده به شکل قاطعانه‌ای برای قطع منابع مالی مادور اقدام کرده است و خواهان تسریع انتقال دموکراتیک و صلح آمیز در ونزوئلا است.»

او افزوده است که ما به طرف‌های سومی که خواستار مبادلات تجاری با رژیم مادور هستند این پیغام را می دهیم که به شدت احتیاط کنید. بولتون به کسانی که از مادور حمایت می کنند گفته است که باید انتخاب کنند یا از «دیکتاتور» حمایت کنند و یا «در طرف درست تاریخ» بایستند.

اجلاس لیما با حضور رهبران آمریکای جنوبی با هدف اصلاحات دموکراتیک در ونزوئلا برگزار شده است. این اجلاس خواستار برگزاری انتخابات جدیدی با حضور همه طرف‌ها در ونزوئلاست. روسیه، چین، کوبا، ترکیه، بولیوی و ایران این اجلاس را بایکوت کرده‌اند.

بر اساس دستور دونالد ترامپ برای افزایش بی سابقه فشارها بر ونزوئلا، آمریکا از این پس «اجازه انتقال، صادر کردن، دریافت و تغییر شکل» دارایی‌ها دولت ونزوئلا را به کسی داده نخواهد شد. همچنین بر اساس این دستور، هر گونه معامله تجاری و تراکنش با مقام‌های ونزوئلا ممنوع خواهد بود.

مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ گفته است که تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا مشابه تحریم‌هایی است که علیه ایران، کره شمالی و سوریه اعمال شده است. او افزوده است: «اکنون ونزوئلا هم بخشی از باشگاه بسیار منحصربفرد کشورهای سرکش است.»

به نوشته وال استریت ژورنال، تحریم‌های تازه آمریکا علیه ونزوئلا به معنای تحریک کامل اقتصادی این کشور است.

آمریکا و بیش از ۵۰ کشور دیگر که بیشتر کشورهایی اروپایی را نیز در بر می گیرد از ابتدای سال میلادی جاری خوان گوایدو رهبر مخالفان دولت ونزوئلا را به‌عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند. همین موضوع باعث افزایش تنش میان دولت و مخالفان در ماههای گذشته در این کشور شده است.

ونزوئلا ماههاست که با شرایط اضطراری اقتصادی مواجه است و به کمک‌های بشردوستانه احتیاج فوری دارد. بیش از ۴ میلیون ونزوئلایی به دلیل شرایط بسیار وخیم اقتصادی در ونزوئلا این کشور را ترک کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مدودف همزمان با بحران کمبود سوخت در کوبا وارد هاوانا شد

مادورو: رئیس جمهور اسبق کلمبیا با ۳۲ مزدور به‌دنبال ترور من بود

چرا باراک اوباما هنوز از کامالا هریس حمایت نکرده است؟