مادورو: رئیس جمهور اسبق کلمبیا با ۳۲ مزدور به‌دنبال ترور من بود

مادورو: رئیس جمهور اسبق کلمبیا با ۳۲ مزدور به‌دنبال ترور من بود
Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارلوس هولمز، وزیر امور خارجه کلمبیا در توئیتر این اتهام را تکذیب کرد و گفت: « دولت هذیان‌ ها و تهمت‌ های مادوروی دیکتاتور علیه دو کلمبیایی که عمر خود را وقف دموکراسی کرده‌اند، رد می‌ کند.»

آگهی

نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا مدعی شد که الوارو اوریبه، رئیس جمهور اسبق کلمبیا با همدستی فرانچسکو سانتوس، سفیر کلمبیا در آمریکا و لستر تولدو، از رهبران تبعیدی مخالفان ونزوئلا قصد ترور وی را داشتند.

این نخستین بار نیست که مادورو سیاستمداران کشور همسایه ونزوئلا را به توطئه علیه خود متهم می‌کند. روابط دو کشور همسایه در سایه بحران اقتصادی در ونزوئلا و مهاجرت بیش از یک میلیون ونزوئلایی به کلمبیا رو به وخامت گذاشته است.

مادورو در جریان یک برنامه تلویزیونی که روز چهارشنبه عصر پخش می‌شد، شرح مفصلی درباره چگونگی این توطئه ارائه کرد. وی مدعی شد که این سه نفر توطئه حمله را از «پناهگاهی» متعلق به اوربیه رهبر راستگرای منتقد مادور برنامه ریزی کردند.

طبق این طرح قرار بود ۳۲ مزدور برای ترور من و رهبران انقلاب وارد [ونزوئلا] شوند. اما ما با حمایت خدا اینجاییم.
نیکلاس مادورو
رئیس جمهوری ونزوئلا

مادورو افزود: «طبق این طرح قرار بود ۳۲ مزدور برای ترور من و رهبران انقلاب وارد [ونزوئلا] شوند. اما ما با حمایت خدا اینجاییم.»

کارلوس هولمز، وزیر امور خارجه کلمبیا در توئیتر این اتهام را تکذیب کرد و گفت: « دولت هذیان‌ها و تهمت‌های مادوروی دیکتاتور علیه دو کلمبیایی که عمر خود را وقف دموکراسی کرده‌اند، رد می‌کند.»

مادورو بارها ایوان دوکه، رئیس جمهوری فعلی کلمبیا را «نوکر» آمریکا توصیف کرده است.

سال گذشته، مادور در ادعایی دیگر خوان مانوئل سانتوس، رئیس جمهوری وقت کلمبیا را به دخالت در حمله پهپادی به یک رژه نظامی در کاراکاس برای ترور خود، متهم کرد. هفت تن از اعضای گارد ملی ونزوئلا در جریان حمله زخمی شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بولتون: زمان اقدام علیه نیکلاس مادورو فرا رسیده است

روز استقلال ونزوئلا؛ مادورو از گفتگو و گوایدو از دیکتاتوری دولت گفتند

دولت ونزوئلا : طرح کودتا با برنامه قتل مادورو را خنثی کردیم