Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اسرائیل تنها ۳۰ سال تا تشکیل ارتش ربات‌ها فاصله دارد

اسرائیل تنها ۳۰ سال تا تشکیل ارتش ربات‌ها فاصله دارد
Copyright REUTERS/Amir Cohen
Copyright REUTERS/Amir Cohen
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اسرائیل به دنبال آن است که با توسعۀ رباتها، از شمار سربازانش در مناطق درگیری از جمله در غزه، لبنان و سوریه بکاهد؛ همانطور که پیش از این به کمک پهپادها توانسته بود شمار تلفات انسانی را در نیروی هوایی خود کاهش دهد.

آگهی

اسرائیل، یکی از کشورهای پیشتاز جهان در زمینه فناوری‌های نوین، تنها حدود ۳۰ سال تا تشکیل ارتشی از رباتها فاصله دارد؛ این خبری بود که روز یکشنبه توسط مقامات دفاعی تل‌آویو اعلام شد.

اسرائیل به دنبال آن است که با توسعۀ رباتها، از شمار سربازان خود در مناطق درگیری از جمله در غزه، لبنان و سوریه بکاهد؛ همانطور که پیش از این به کمک پهپادها توانسته بود شمار تلفات انسانی را در نیروی هوایی خود کاهش دهد.

در این کشور روز یکشنبه از سه نمونۀ جدید وسایل نقلیه زرهی نیمه-اتوماتیک رونمایی شد؛ این خودروهای زرهی برای محافظت بیشتر از نیروها در صحنۀ نبرد طراحی شده‌اند. 

این خودروها دارای صفحه نمایش‌های هوشمندی هستند که اطلاعات خود را از دوربین‌ها و حس‌گرهایی خارج از خودرو دریافت می‌کنند.
به کمک این خودروها امنیت نیروهایی که در داخل آن‌ها نشسته‌اند بیش از گذشته حفظ می‌شود و تهدیدی از سوی تک تیراندازها یا دیگر عوامل خطرآفرین متوجه آنها نخواهد بود.

REUTERS/Amir Cohen

در این نمونه‌ها از دانش هوش مصنوعی بطور قابل توجهی استفاده شده که قادر است جنگجویان دشمن را ردیابی کرده و بطور خودکار سیستم شلیک خودرو را به سمت آنها فعال کند.

به گفتۀ یکی از مقامات وزارت دفاع اسرائیل، از لحاظ تئوری، خودروهای زرهی رونمایی شده را می‌توان از راه دور نیز کنترل و وارد عمل کرد اما این احتمال وجود دارد که اختلال در سیگنال‌ها باعث کاهش میزان کارآیی آنها در صحنۀ نبرد شود.

در طراحی این خودروها از بازی‌های ویدئویی و دیگر فناوری‌های خانگی نیز الهام گرفته شده است و به نظر می‌رسد که این کار باعث جذب بیشتر سربازان جوان به ارتش اسرائیل شود.

بیشتر بخوانید:

گفتگو با یووال نوح هراری، نویسندۀ کتاب «۲۱ درس برای قرن ۲۱»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل به دنبال پرتاب راکت از نوار غزه «مواضع حماس» را بمباران کرد

ارتش اسرائیل به فارسی توییت می‌کند

نتانیاهو در رزمایش ارتش اسرائیل: قدرت ویرانگری بسیار بالایی داریم، ما را محک نزنید