Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

السالوادور برای اولین بار طی دو سال گذشته، روزی بدون قتل را به پایان رساند

السالوادور برای اولین بار طی دو سال گذشته، روزی بدون قتل را به پایان رساند
Copyright REUTERS/Jose Cabezas
Copyright REUTERS/Jose Cabezas
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طی ۱۹ سال اخیر، در مجموع تنها ۸ روز بدون قتل در السالوادور وجود داشته است. به عنوان مثال تنها در ماه ژوئیه امسال ۱۵۴ قتل به ثبت رسیده است.

آگهی

نجیب بوکیله، رئیس جمهور جدید السالوادور «اولین روز بدون قتل در کشور» را جشن گرفت. رویدادی کم‌سابقه در این کشور کوچک واقع در آمریکا مرکزی؛ جایی که خشونت بخشی از زندگی روزمره محسوب می‌شود.

بنا بر گزاش دولت السالوادور، چهارشنبه ۳۱ ژوئیه روزی استثنائی بوده زیرا هیچ قتلی به ثبت نرسیده است؛ اتفاق خجسته‌ای که از دو سال پیش به اینسو یعنی دقیقا از ۱۳ ژانویه سال ۲۰۱۷ میلادی هرگز دیده نشده است.

بنا بر اسناد دولتی طی ۱۹ سال اخیر در این کشور، در مجموع تنها ۸ روز بدون قتل وجود داشته است. به عنوان مثال تنها در ماه ژوئیه امسال ۱۵۴ قتل به ثبت رسیده است.

رئیس جمهور جدید السالوادور که کمتر از دو ماه از آغاز ریاست جمهوریش می‌گذرد از داشتن چنین روزی خرسند است با این وجود ساکنان السالوادور می‌گویند تنها یک روزِ بدون قتل کافی نیست و آقای بوکیله باید برای تکرار چنین رویدادی بسیار تلاش کند.

نجیب بوکیله در دوران کارزار انتخاباتی خود وعده داده بود که امنیت را به السالوادور برگرداند و جوانان را به انتخاب راهی غیر از ارتکاب جرم تشویق کند.

بنا بر اعلام دیده‌بان حقوق بشر، السالوادور یکی از کشورها با بالاترین آمار قتل در جهان است.

یکی از دلایل مهم وجود چنین معضلی، فعالیت گستردۀ باندهای جنایتکار است. این باندها عمدتا در تلاش برای حفظ قلمرو خود در مقابل رقبا، دست به قتل و آدم ربایی یا تجاوز و جابجایی اجباری می‌زنند و مخالفان خود از جمله مقامات دولتی، نیروهای امنیتی و خبرنگاران را به راحتی با این شیوه از سر راه برمی‌دارند.

تخمین زده می‌شود که بیش از ۶۰ هزار نفر در سراسر السالوادور عضو این باندها باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

السالوادور؛ تنبیه زندانیان بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی

تایوان پس از نزدیکی السالوادور به چین با این کشور قطع رابطه کرد

اسب آبی باغ وحش السالوادور بر اثر جراحات ناشی از ضربات درفش جان داد