Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گزینه ترامپ برای ریاست اداره اطلاعات ملی آمریکا انصراف داد

گزینه ترامپ برای ریاست اداره اطلاعات ملی آمریکا انصراف داد
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا و برخی از افسران ارشد سابق اطلاعاتی این کشور گفته بودند راتکلف ۵۳ ساله فاقد تخصص و تجربه کافی برای این مسئولیت است.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه دوم اوت اعلام کرد که جان راتکلیف، گزینه پیشنهادی او برای ریاست اداره اطلاعات ملی این کشور انصراف داده است. راتکلیف قرار بود جایگزین دن کوتس، رئیس مستعفی این نهاد امنیتی شود.

ترامپ در توئیتی نوشت که پوشش خبری غیرمنصفانه باعث شد تا راتکلیف تصمیم بگیرد فعلا به‌عنوان نماینده مردم تگزاس در کنگره بماند.

وی در این توئیت نوشت: «به جای صرف ماه‌ها برای مقابله با تهمت و افترا، من به جان [راتکلیف] توضیح دادم که کنار آمدن با این افراد چقدر برای او و خانواده‌اش وحشتناک است.»

رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که به زودی گزینه جدیدی را برای ریاست اداره اطلاعات ملی این کشور معرفی می‌کند.

نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا و برخی از افسران ارشد سابق اطلاعاتی این کشور گفته بودند راتکلیف ۵۳ ساله، فاقد تخصص و تجربه کافی برای این مسئولیت است.

راتکلیف نیز در حساب توئیتری خود نوشت: «علاقمند نیستم که بحث‌های مربوط به اطلاعات و امنیت ملی معطوف به موضوع تایید من شوند، هرچند این سخنان نادرست هستند. و [این بحث‌ها] به یک مسئله صرفا سیاسی و حزبی تبدیل شوند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استعفای وزیر امنیت ملی کابینه ترامپ

ادامه دومینوی برکناری‌های ترامپ؛ اینبار نوبت به وزیر امنیت داخلی رسید

دولت بایدن به رغم تعلیق ارسال بمب، یک میلیارد دلار سلاح و مهمات به اسرائیل می‌فرستد