Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

احتمال کشف سیاره قابل سکونت برای انسان

احتمال کشف سیاره قابل سکونت برای انسان
Copyright عکس از آرشیو
Copyright عکس از آرشیو
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته اخترشناسان اگر چگالی اتمسفر سیاره «GJ 357 d» بالا باشد امکان وجود گرمای لازم برای پیدایش آب مایع در سطح این سیاره وجود خواهد داشت.

آگهی

اخترشناسان سیاره ای در فاصله ۳۱ سال نوری با زمین کشف کردند که ممکن است قابل سکونت باشد. این سیاره که «GJ 357 d» نام گرفته یکی از سه سیاره ای است که خارج از منظومه شمسی شناسایی شده است.

نتیجه تحقیق در مورد این سه سیاره جدید در نشریه «اخترشناسی و فیزیک نجوم» (Astronomy & Astrophysics) منتشر شده است. این سیاره ها فراخورشیدی هستند. سیاره های فراخورشیدی به سیاره هایی گفته می شود که خارج از منظومه شمسی قرار دارند و به دور یک ستاره در حال گردش هستند. اندازه این ستاره یک سوم خورشید و به گفته دانشمندان ۴۰ درصد از آن خنک تر است.

سه سیاره شناسایی شده در حال گردش به دور ستاره ای به نام «GJ 357» هستند.

بنا به گفته اخترشناسان احتمال وجود آب مایع در سطح سیاره «GJ 357 d» وجود دارد. اندازه این سیاره ۶.۱ برابر کره زمین است. اولین سیاره ای که از میان این سه سیاره کشف شد «GJ 357 b» نام دارد.

به گفته اخترشناسان اگر چگالی اتمسفر سیاره «GJ 357 d» بالا باشد امکان وجود گرمای لازم برای پیدایش آب مایع در سطح این سیاره وجود خواهد داشت. پژوهش های منجمان در آینده مشخص خواهد کرد که میزان چگالی اتمسفر این سیاره چه قدر است.

سیاره «GJ 357 d» هر ۵۵.۷ روز یک بار به دور ستاره «GJ 357» می چرخد. تخمین زده می شود که دمای این سیاره منفی ۵۳ درجه سانتیگراد باشد. این در حالی است که اتمسفر این سیاره ممکن است باعث شود دمای آن بیشتر از این باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش‌های یورونیوز از فضا؛ ورود به مرحله قرنطینه

بروز نقص فنی و کمبود برق در ایستگاه فضایی بین‌المللی

ظرفیت‌های پنهان فریبکاری هوش مصنوعی؛ آیا فناوری انسان نسل او را منقرض می‌کند؟