Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

روحانی: رفتار آمریکا بچه گانه است، از مصاحبه ظریف می‌ترسد

روحانی: رفتار آمریکا بچه گانه است، از مصاحبه ظریف می‌ترسد
Copyright عکس از آرشیو
Copyright عکس از آرشیو
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری ایران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سرنگونی اخیر پهپاد «گلوبال هاوک» آمریکا گفت: «آنان ادعا دارند که هر موشک ایرانی را می توانند منحرف کنند، بفرمایید! این موشک ایرانی و آن هم پهپاد شما چرا نتوانستید منحرفش کنید؟»

آگهی

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران ضمن «بچه گانه» خواندن تحریم آمریکا علیه محمد جواد ظریف، واشنگتن را به ترس از مصاحبه های وزیر خارجه ایران متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری های ایران حسن روحانی روز پنجشنبه در جریان یک سخنرانی در تبریز گفت: «اینکه آنان بعد از - به قول خودشان - وارد ساختن فشارهای بی سابقه به ما، بیایند و دست به کارهای بچه گانه بزنند نشان می دهد که دشمنان ما آنقدر عاجز شده اند که فرصت تفکر را از دست داده اند.»

رئیس جمهوری ایران افزود: «آنان سخن از مذاکره دارند اما در همان حال وزیر خارجه ما را تحریم می کنند و البته قبل از آن غلط های بزرگتری کرده بودند و رهبری ما را تحریم کرده بودند.»

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه محمد جواد ظریف را در فهرست افراد تحریم شده از سوی ایالات متحده قرار  داد.

وزارت خزانه داری آمریکا در توضیح دلیل تحریم وزیر امور خارجه دولت حسن روحانی اعلام کرد: «او به‌ طور مستقیم یا غیرمستقیم برای رهبر ایران کار می‌ کند یا کارهایش در راستای اهداف اوست.»  

حسن روحانی در بخش دیگری از واکنش روز پنجشنبه خود به این خبر گفت: «اینکه کاخ سفید و همه ارکان آن و رئیس یک دولت که خود را ابرقدرت می داند از مصاحبه وزیر خارجه ما که یک انسان عالم و مقتدر و با منطق است، می ترسد و کاخ قدرتش به لرزه در می آید، نشان از چیست؟ آنان می گویند که وزیر خارجه ما اظهاراتی دارد که ذهن مردم آمریکا را مشوش می کند، چه شد؟ شما که این همه ادعای آزادی و دموکراسی داشتید حالا از سخنان یک انسان عالم می ترسید؟»

رئیس جمهوری ایران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سرنگونی اخیر پهپاد «گلوبال هاوک» آمریکا گفت: «آنان ادعا دارند که هر موشک ایرانی را می توانند منحرف کنند، بفرمایید! این موشک ایرانی و آن هم پهپاد شما چرا نتوانستید منحرفش کنید؟»

او در مورد مشکلات اقتصادی شهروندان ایرانی به دلیل تحریم های آمریکا گفت: «می دانیم که مردم ما زندگی شان تحت فشار است و در این چند ماه هم تحت فشار بوده و خواهد بود اما مردم ما سر فرود نیاوردند.»

ظریف: صحبت از گفتگو و صلح تهدیدی حیاتی برای گروه بی است

محمد جواد ظریف در تازه ترین واکنش خود به تصمیم وزارت خزانه داری آمریکا برای افزودن نام او به فهرست افراد تحریم شده گفت: «می دانیم که صحبت از گفتگو و صلح تهدیدی حیاتی برای گروه بی است. از آنجا که دلیل انتخاب من [برای تحریم] سخنان من است آیا "اشخاص آمریکایی" برای خواندن مصاحبه های من و گوش دادن به آنها به مجوز دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا نیاز دارند؟»

 وزیر امور خارجه ایران در سخنان خود از جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به عنوان اعضای «گروه بی» نام می برد. 

محمد جواد ظریف چهارشنبه شب تنها دقایقی پس از اعلام قرار گرفتن نام وی در فهرست افراد تحریم شده ایالات متحده در صفحه توئیتر خود به این تصمیم واکنش نشان داده بود. وزیر امور خارجه ایران تاکید کرده بود «این موضوع هیچ تاثیری روی من و خانواده‌ام نمی‌گذارد؛ چرا که من خارج از ایران هیچ ملک یا منافعی ندارم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا روسیه وارد خلیج فارس می‌شود؟

ظریف: اگر عربستان آماده مذاکره باشد، ما هم آماده‌ایم

آمریکا: اقدامات ایران، ادعای آنها مبنی بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای را تضعیف می‌کند