Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

میلیون ها دلار کمک اتحادیه اروپا به مولداوی

میلیون ها دلار کمک اتحادیه اروپا به مولداوی
Copyright 
نگارش از euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مایا ساندو، نخست وزیر جدید مولداوی در دیدار از بروکسل و مقامات اتحادیه اروپا، موفق شد قرارداد کمک های مالی چهل و پنج میلیون دلاری با اتحادیه اروپا امضاکند.

آگهی

مایا ساندو، نخست وزیر جدید مولداوی طی دیدار خود از بروکسل ۴۵ میلیون دلار، قرارداد کمک مالی با اتحادیه اروپا و کمیسر الحاق و گسترش اتحادیه اروپا، یوهانس هان، به امضا رساند.

مولداوی که در همسایگی روسیه قراردارد در اتحادیه اروپا عضو نیست اما یکی از مهم ترین کشورهای مورد چالش بین اتحادیه اروپا و روسیه است. سیاستمداران در این کشور دو دسته اند حامیان اتحادیه اروپا و مدافعان روسیه. به همین دلیل کمک های مالی اتحادیه اروپا به این کشور می تواند باعث خشم کاخ کرملین شود.

مایا ساندو، نخست وزیر کنونی که پس از یک بحران داخلی سیاسی در ماه های اخیر در این کشور به قدرت رسید یکی از سیاستمدارانی است که اعتقاد دارد نزدیکی و عضویت در اتحادیه اروپا تنها عامل اصلی پیشرفت مولداوی است.

برای عضویت در اتحادیه اروپا مولداوی باید به استانداردهای و معیارهای این اتحادیه برسد.

یکی از آنها بی تردید حاکمیت قانون است. یوهانس هان، کمیسر الحاق و گسترش اتحادیه اروپا، اعلام کرد که بخشی از کمک های مالی جدید به مولداوی، نزدیک به ۹ میلیون دلار، جهت دوموکراتیزه کردن نهادهای دولتی و تحقوق حاکمیت قانون در این کشور است. هم چنین یوهانس هان اعلام کرد انتظار دارد دولت مولداوی اقدامات جدی علیه فساد دولتی در این کشور انجام دهد. نخست وزیر مولداوی هم در این دیدار اعلام کرد که یک دادستان ویژه بر روی پرونده های فسادهای دولتی و رشوه و قانون گریزی نظارت خواهدکرد.

دولت جدید مولداوی برای اولین بار در تاریخ این کشور ائتلافی از حزب آکوم، حامیان اروپا، و سوسیالیستهای حامی روسیه است.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گاه شمار حمایت‌های اتحادیه اروپا از اوکراین از آغاز جنگ تا امروز

نامزد انتخابات ریاست جمهوری مولداوی: دولت در انتخابات قصد تقلب دارد

جدال اتحادیه اروپا و ایکس بر سر تیک آبی؛ ایلان ماسک: کمیسیون اروپا را به دادگاه می‌کشم