کشته شدن سرباز کروات در انفجار انتحاری در افغانستان

کشته شدن سرباز کروات در انفجار انتحاری در افغانستان
Copyright Reuters/File Photo
نگارش از euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز چهارشنبه ۲۴ ژوئیه یک انفجار انتحاری در مسیر حرکت کاروان سربازان ناتو در حومه کابل یک سرباز کروات را کشت و دو تن دیگر را زخمی کرد.

یک انفجار انتحاری در مسیر حرکت کاروان سربازان ناتو در حومه کابل در روز چهارشنبه ۲۴ ژوئیه، باعث کشته شدن یک سرباز کروات شد و دو تن دیگر نیز در این حمله زخمی شدند. 

آگهی

دمیر کروسویک، وزیر دفاع کرواسی، در جریان یک نشست خبری در زاگرب با اعلام این خبر گفت: «سربازان در حال رفتن به فرودگاه کابل بوده‌اند که یک موتورسوار انتحاری خود را به یکی از خودروهای کاروان می‌کوبد. در نتیجه این حمله یک سرباز این نیرو که در ناحیه سر آسیب دیده بود مدتی بعدتر در بیمارستان صحرایی بگرام بر اثر شدت جراحات درگذشت.»

فردوس فرامرز، سخنگوی پلیس کابل، گفته است این حمله در جاده کابل - جلا‌ل‌آباد رخ داده است و سه نظامی خارجی زخمی شده‌اند.

این نیروها که تحت عنوان نیروهای مستشاری واحد ۲۳ در افغانستان بودند زیر نظر نیروهای بریتانیایی فعالیت می‌کردند و وظیفه آموزش نیروهای پلیس افغان را برعهده داشتند.

این نخستین تلفات نیروهای کرواسی از زمان اعزام سرباز توسط این عضو ناتو به افغانستان در سال ۲۰۰۳ محسوب می‌شود.

حدود ۲۰ هزار نیروی خارجی که اکثر آنان آمریکایی هستند به عنوان بخشی از نیروهای آموزش‌دهنده ائتلاف ناتو به رهبری آمریکا در افغانستان حضور دارند.

 در حالی طالبان مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است که هشتمین دور مذاکرات صلح افغانستان میان مقامات آمریکا و طالبان در قطر به زودی برگزار می شود. 

مقامات آمریکا امیدوارند با توافق با طالبان راهی برای پایان دادن به جنگ ۱۸ ساله در افغانستان و خارج کردن نیروهای خود از این کشور بیابند.

بیشتربخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دو سرباز آمریکایی در افغانستان کشته شدند

ناتو و ارتش افغانستان حملۀ طالبان به فراه را دفع کردند

دست‌کم ۱۸ امدادگر یک سازمان غیردولتی سوئیسی در افغانستان بازداشت شدند