Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ناتو و ارتش افغانستان حملۀ طالبان به فراه را دفع کردند

Farah
Farah Copyright REUTERS/Stringer
Copyright REUTERS/Stringer
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در جریان این عملیات، مواضع طالبان بارها در طول شب هدف حملات هواپیماهای بدون سرنشین قرار گرفت و به این ترتیب بار دیگر این شهر در کنترل دولت درآمد.

آگهی

نیروهای آمریکایی و ارتش افغانستان توانستند پس از اجرای عملیاتی سنگین، شبه نظامیان طالبان را از شهر فراه، مرکز ولایت فراه در غرب افغانستان بیرون برانند.

در جریان این عملیات، مواضع طالبان بارها هدف حملات هواپیماهای بدون سرنشین قرار گرفت و به این ترتیب بار دیگر این شهر در کنترل دولت درآمد.

عارف رضایی، سخنگوی تیپ ۲۰۷ ارتش افغانستان با تایید این خبر گفت: «طالبان حوالی نیمه شب و پس از رسیدن نیروهای کمکی از هرات و قندهار مجبور به ترک این شهر شدند.» او افزود که نیروهای ناتو و نیروهای افغان هم اکنون در فرودگاه فراه مستقر شده‌اند.

عکس از رویترز
یکی از نیروهای امنیتی افغان در مرکز فراهعکس از رویترز

بنا بر اعلام دادالله قانع، عضو شورای ولایتی فراه نیز اگرچه طالبان از شهر رانده شده‌اند اما در اطراف شهر موضع گرفته‌اند. با وجود بیرون راندن طالبان از فراه، نبرد همچنان در طول شب ادامه داشت و بنا بر اعلام فرماندهان ناتو احتمالا امروز نیز درگیری‌ها شدیدی روی خواهد داد.

شبه نظامیان طالبان بامداد سه‌شنبه در حدود ساعت ۲ با حمله‌ای سنگین به این شهر یورش بردند و توانستند بخش‌هایی از آن را تصرف کنند.
شمار کشته شدگان این درگیری‌ها هنوز روشن نیست. بنا بر اعلام وزارت دفاع افغانستان تا روز سه‌شنبه چهار سرباز و دهها تن از نیروهای طالبان کشته شده بودند.

به گفته مقامات دولتی در روز چهارشنبه فروشگاهها، مراکز اداری و مدارس فراه همچنان تعطیل هستند و به ساکنان هشدار داده شده که در داخل خانه‌ها بمانند زیرا این نگرانی وجود دارد که طالبان مناطقی از شهر را مین‌گذاری کرده باشند.

فراه در همسایگی ایران و همچنین ولایت هلمند، از مراکز مهم تولید مواد مخدر در افغانستان قرار دارد و در سالهای گذشته همواره صحنه درگیری‌های شدید میان ستیزه جویان و نیروهای دولتی بوده است. تنها در سال ۲۰۱۷ میلادی طالبان در سه حمله بزرگ در تلاش بودند تا این شهر را در کنترل خود درآورند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشته شدن سرباز کروات در انفجار انتحاری در افغانستان

مقر جدید ناتو در بروکسل پذیرای وزیران دفاع کشورهای عضو

«موزه انتحاری» طالبان در افغانستان؛ مین مغناطیسی و بمب کنار جاده‌ای به جای اشیاء باستانی