Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

انتقاد شدید مسکو از سئول؛ شلیک به بمب افکن‌های روس غیرحرفه‌ای بود

انتقاد شدید مسکو از سئول؛ شلیک به بمب افکن‌های روس غیرحرفه‌ای بود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که مسکو ادعا می کند بمب افکن های این کشور حریم هوای کره جنوبی را نقض نکرده اند، سئول گزارشی کامل از نقض هوایی دو بمب افکن روس در اولین ساعات روز شه شنبه منتشرکرده است.

آگهی

وزارت دفاع روسیه، اقدام جنگنده های کره جنوبی در شلیک به بمب افکن های این کشور را غیرمسئولانه خواند و گفت حریم هوایی این کشور نقض نشده است و جنگنده های کره ای بی دلیل بسوی دو بمب افکن روسی شلیک کرده اند.

به گفته دولت روسیه خلبانان جنگنده های کره جنوبی، اف ۱۶، بدون اینکه تماس تلفنی با خلبانان هواپیماهای روسی برقرارکنند به سمت آنها تیر اخطار شلیک کرده‌اند.

مسکو اعلام کرد بزودی واکنش مناسبی در این باره نشان خواهدداد. مقامات وزارت دفاع روسیه اعلام کرده اند که دو فروند اف ۱۶ متعلق به نیروی هوایی کره جنوبی بصورت «غیرحرفه ای» در مقابله با بمب افکن های روسیه وارد عمل شده اند. به گفته روسیه این اولین بار نیست که نظامیان کره جنوبی بدون برقراری ارتباط تلفنی و گفتگو با خلبانان روس به سرعت وارد عمل می شوند.

ساعتی پیش از واکنش وزارت دفاع روسیه، مقامات وزارت دفاع کرده جنوبی گزارش دادند که دو هواپیمای جنگی روس مرز هوایی کره جنوبی در شرق این کشور را نقض کرده اند.

براساس اعلام وزارت دفاع کره جنوبی، سئول جنگنده های خود را به منطقه فرستاده و این جنگنده ها بسوی بمب افکن های روس، تیر اخطار شلیک کرده اند.

وزارت دفاع کره جنوبی در گزارش خود اعلام کرد که دست کم یکی از بمب افکن های روس دست کم سه دقیقه در آسمان کره جنوبی مانور داده است.

دولت کره جنوبی هم چنین می گوید به همراه دو بمب افکن روس، یک فروند هواپیمای جنگی چینی، بمب افکن، نیز حریم هوایی را نقض کرده اند. وزارت دفاع کره مدل دو بمب افکن روس Tu-95 و بمب افکن چینی را H-6 اعلام کرد. مقامات کره ای می گویند پیش از این سه بمب افکن، یک فروند هواپیمای جنگی A-50 روس هم در آخرین ساعات روز دوشنبه به وقت محلی با اخطار مواجه شده است و دست کم دوبار حریم هوایی کره جنوبی را نقض کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بمب‌افکن‌های آمریکایی برای نخستین بار در سوئد فرود آمدند

شلیک تیر اخطار؛ رویارویی جنگنده‌های چهار کشور برفراز دریای ژاپن

پرواز دو بمب افکن آمریکایی بر فراز شبه جزیره کره