سربازان آفریقای جنوبی پس از مانور قدرت از حومه پایتخت خارج شدند

سربازان آفریقای جنوبی پس از مانور قدرت از حومه پایتخت خارج شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از آغاز سال ۲۰۱۹ تا کنون بیش از دو هزار نفر در جریان درگیری‌های گروه‌های تبهکار جان خود را از دست داده اند. بیش از نیمی از قربانیان از گانگسترها بودند.

آگهی

سربازان ارتش آفریقای جنوبی پس از مانور قدرت از حومه کیپ تاون، پایتخت، خارج شدند. یگان‌هایی از ارتش آفریقای جنوبی اخیرا برای مقابله با جنگ و تسویه حساب‌های خونین گروه‌های تبهکار در حومه پایتخت مستقر شده بودند.  

قتل صدها نفر در جریان درگیری‌های گروه‌های تبهکار در پایتخت، عملا ناتوانی پلیس برای مقابله با گانگسترهای شهری را به اثبات رسانده بود.

به گزارش رویترز بامداد جمعه و ساعاتی پس از نمایش اقتدار نیروهای ارتش، آرامش بر مناطق بحران زده کیپ تاون از جمله مننبرگ و هانوفر پارک حاکم شده است.

با این حال بسیاری از شهروندان نگران آن هستند که با خروج واحدهای ارتش از سطح شهر، موج خشونت به خیابان‌های کیپ تاون بازگردد.

ارتش آفریقای جنوبی، جمعه هفته گذشته و در پی تشدید خشونت‌ها در پایتخت و ناتوانی عملی پلیس برای مقابله با تبهکاران احتمال استقرار سربازان در کیپ تاون را مطرح کرد.

بنا بر آمارهای دولت آفریقای جنوبی از آغاز سال ۲۰۱۹ تا کنون بیش از دو هزار نفر در جریان درگیری‌های گروه‌های تبهکار جان خود را از دست داده اند. بیش از نیمی از قربانیان از اعضای باندهای جرایم سازمان یافته بوده اند.

کیپ تاون علاوه بر اهمیت سیاسی و اداری به‌عنوان پایتخت، یکی از توریستی‌ترین مناطق آفریقای جنوبی است. با این حال دولت و نیروهای پلیس این کشور تا کنون موفق به مهار بحران گروه‌های تبهکار در این کلان‌شهر نشده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۹ معدنچی غیرقانونی در آفریقای جنوبی «سنگسار» شدند

محاکمه چهار مرد به اتهام آدم‌خواری در آفریقای جنوبی

درگیری پلیس و دانشجویان آفریقای جنوبی برای دومین روز متوالی