Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

واکنش ظریف به تحریم‌ها و محدودیت‌های آمریکا: با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم

واکنش ظریف به تحریم‌ها و محدودیت‌های آمریکا: با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک روز پیش از سفر وزیر خارجه ایران به نیویورک، مایک پمپئو گفته بود جمهوری اسلامی آماده مذاکره بر سر برنامه موشکی خود است.

آگهی

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران تحریم‌های ایالات متحده علیه این کشور را مصداق تروریسم علیه غیرنظامیان توصیف کرد و گفت که تهران حاضر نیست با تروریست‌ها مذاکره کند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، آقای ظریف روز روز چهارشنبه و پیش از حضور در شورای اقتصادی-اجتماعی سازمان ملل متحد در جمع خبرنگاران گفت: «من فکر می‌کنم که آمریکا درگیر یک جنگ اقتصادی علیه ایران شده است. جنگ اقتصادی که ترامپ با افتخار از آن یاد می‌کند، شهروندان غیرنظامی را هدف قرار داده است. این جنگ، نظامیان یا مقامات را هدف قرار نداده بلکه شهروندان معمولی را هدف قرار داده است. این یک اقدام تروریستی است چرا که تروریسم مردم را هدف قرار می دهد تا طرح سیاسی خود را به پیش ببرد. این اقدام باید متوقف شود.»

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ایالات متحده آمریکا با خروج از برجام علاوه بر بازگرداندن تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران، مجازات‌های اقتصادی بیشتری علیه جمهوری اسلامی وضع کرد و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را هم در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد. واشنگتن می‌گوید تحریم‌ها علیه ایران هوشمند است و مقامات این کشور را هدف گرفته است. با این حال جمهوری اسلامی ایران و شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، شهروندان عادی این کشور را بزرگ‌ترین قربانیان مجازات‌های اقتصادی ایالات متحده آمریکا می‌دانند.

آقای ظریف -که سفر اخیر وی به نیویورک با محدودیت‌ همراه شده است- روز چهارشنبه همچنین در مصاحبه با بلومبرگ گفت: «ما میز مذاکره را ترک نکردیم آنها [ایالات متحده] ترک کردند و می‌توانند برگردند و می‌دانند چگونه باید برگردند.»

مناسبات میان ایران و ایالات متحده آمریکا در ماه‌های اخیر به شدت متشنج شده است. همزمان با تحریم کامل صادرات نفت ایران از سوی واشنگتن و افزایش حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس، ایران ماه گذشته یک پهپاد شناسایی آمریکایی را سرنگون کرد. این رویداد دو طرف را تا مرز رویارویی نظامی پیش برد.

**بیشتر بخوانید: **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزارت اطلاعات ایران: ۱۷ جاسوس سیا شناسایی شدند، برخی اعدام می‌شوند

مجلس نمایندگان آمریکا قدرت ترامپ برای جنگ با ایران را محدود کرد

گزارشگر ویژه سازمان ملل: کشتار دهه شصت ممکن است «نسل کشی» قلمداد شود اما جنایات ایران فراتر است