Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نشت آب سفر ناو هواپیمابر بریتانیا را نیمه تمام گذاشت

ناو هواپیمابر ملکه الیزابت
ناو هواپیمابر ملکه الیزابت Copyright خبرگزاری فرانسه
Copyright خبرگزاری فرانسه
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این ناو پیش از این نیز مشکل نشتی آب به درون خود را داشت به‌طوریکه در اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی اعلام شد یکی از میل پروانه‌های آن خوب عایق‌بندی نشده و از آن آب به داخل ناو نشت می‌کند.

آگهی

ناو جدید هواپیمابر بریتانیا به ارزش ۳.۱ میلیارد پوند، به دلیل نشت آب به درون آن، دوره فعالیت آزمایشی خود را رها کرد و به بندر پورتسموث بازگشت.

این ناو جنگی با نام اچ ام اس ملکه الیزابت که قرار است پرچمدار نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا باشد، ماه گذشته برای انجام دوره آزمایشی پنج هفته‌ای بندر پورتسموث را به مقصد بندر همشایر ترک کرد.

یک سخنگوی نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا در این باره گفت: «به‌دنبال یک مسئله جزیی در سیستم داخلی ناو ملکه الیزابت، شرکت کشتیرانی مجبور به تخلیه مقدار کمی آب از داخل کشتی شد.» وی تاکید کرد که تحقیق درباره علت این حادثه در حال انجام است.

طبق گزارش رسانه‌های بریتانیایی لوله انتقال آب با فشار بالا در این کشتی ترکیده‌ و باعث ورود ۲۰۰ تن آب به داخل کشتی شده است. این موضوع به پله‌ها و عرشه کشتی خسارت وارد کرده است. این درحالی است که نیروی دریایی بریتانیا می‌گوید که بدنه کشتی آسیب ندیده و آب از داخل ناو تخلیه شده است.

نیروی دریایی بریتانیا اعلام کرد که این ناو هواپیمابر ۶۵ هزار تُنی تا آخر هفته به دلیل اقدام‌های پیشگیرانه به بندر پورتسموث می‌رسد.

خبرگزاری فرانسه
ناو هواپیمابر ملکه الیزابت در زمان ساختخبرگزاری فرانسه

سابقه نشتی آب در ناو هواپیمابر ملکه الیزابت

این ناو پیش از این نیز مشکل نشتی آب به درون خود را داشت به‌طوریکه در اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی اعلام شد یکی از میل پروانه‌های آن خوب عایق‌بندی نشده و از آن آب به داخل ناو نشت می‌کرد.

این کشتی قرار است در اواخر سالجاری در ادامه دوره آزمایشی فعالیت خود با جت‌‌های جنگی اف-۳۵ بریتانیا راهی ایالات متحده آمریکا شود.

نیروی دریایی بریتانیا، ناو ملکه الیزابت و ناو در دست احداث شاهزاده ولز را بزرگترین و پیشرفته‌ترین کشتی‌های جنگی ساخته شده برای نیروی دریایی سلطنتی می‌نامند.

سفارش ساخت ناو هواپیمابر ملکه الیزابت در سال ۲۰۰۷ داده شده بود و انتظار می‌رفت که تا سال ۲۰۱۵ کار ساخت آن به پایان برسد و وارد نیروی دریایی بریتانیا شود اما به‌دلیل مشکلات در تامین هزینه ساخت آن، این روند تا سال ۲۰۱۶ ادامه پیدا کرد.

عرشه پرواز ناو ملکه الیزابت ۲۸۰ متر طول و ۷۰ متر پهنا دارد یعنی معادل سه زمین فوتبال است. این ناو قادر است که ۶۰ هواپیما را حمل کند.

بیشتر بخوانید:فرانسه در سال ۲۰۲۰ جایگزین جدیدی برای ناوهواپیمابر شارل دوگل در نظر می‌گیرد

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویژگی های ناو هواپیمابر جدید نیروی دریایی آمریکا چیست؟

ماموریت ناو هواپیمابر شارل دو گل در خلیج فارس چیست؟

عکس دستکاری شده دیگری از کیت میدلتون؛ همسر ولیعهد با تصویر ملکه بریتانیا چه کرده است؟