Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان آمریکا: «پرداخت برابر» خواست همه است

مگان راپینو در جمع طرفداران تصویر از ویدیوی رویترز
مگان راپینو در جمع طرفداران تصویر از ویدیوی رویترز
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مگان راپینو، بازیکن تیم ملی فوتبال زنان آمریکا می‌گوید: «این خواست همه مردم است و فکر می‌کنم همه برای آن آماده هستند. تا گفت‌وگو در این زمینه صورت گرفته و به مرحله بعدی حرکت کرده و چیزی شبیه به آن داشته باشیم.»

آگهی

مگان راپینو، کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه ۸ ژوئیه درباره شعار تماشاگران در پایان بازی فینال جام جهانی زنان مبنی بر «پرداخت برابر» گفت: «این خواست همه است و فکر می‌کنم همه برای آن آماده هستند. همه آماده هستند در این زمینه گفت‌وگویی آغاز شود تا به مرحله بعدی حرکت کرده و چیزی شبیه به آن داشته باشیم.»

مگان راپینو به دلیل مواضعی که درباره عدم حضور در کاخ سفید گرفته بود وارد یک جدال لفظی با دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا شد. آنچه خانم راپینو را در مرکز توجه رسانه‌ها قرار داد حرکت نمادین او با الهام از اعتراض نمادین «کالین کاپرنیک» بازیکن اسبق تیم راگبی سان فرانسیکو فورتی ناینرز بود. این بازیکن آمریکایی هنگام نواخته شدن سرود ملی آمریکا می‌نشیند و سر پا نمی‌ایستد. حرکت نمادین او در اعتراض به برخورد بد با سیاه‌پوستان انجام می‌شود.

مگان راپینو نیز با الهام از این بازیکن وقتی هم تیمی‌هایش با قرار دادن دست‌های خود روی سینه‌شان سرود ملی را می خواندند، بدون هیچ حرکتی تنها سکوت می‌کند. سکوت او انتقادی است به تبعیض‌ها در حوزه ورزش زنان. او به رسانه‌ها گفت که «به کاخ سفید لعنتی نمی روم» ترامپ هم در پاسخ به او چنین توییت کرد: « به کاخ سفید بی‌احترامی نکن، اول قهرمان شو، بعد حرف بزن.»

خانم راپینو امیدوار است که روزی فرا برسد که پرداخت برابر حقوق محقق شود و جامعه را آماده تحقق این خواسته می‌داند. او می‌گوید: «فدراسیون هم در موقعیت منحصر به فردی قرار گرفته و می‌تواند روی این موج سوار شود تا وضعیت بهتری در آینده به وجود آید.»

مگان راپینو در مسابقات جام جهانی زنان توانست کفش طلای بهترین گلزن را با ۶ گل زده از آن خود کند. در همین حال او به عنوان بهترین بازیکن این دور از مسابقات نیز برگزیده شد.

حالا او با دست پر به خانه بازخواهد گشت. خانواده‌ و طرفدارانش در نیویورک منتظر او هستند. هنوز خبر رسمی درباره دعوت تیم ملی فوتبال زنان آمریکا به کاخ سفید منتشر نشده است با این حال بر اساس گفته خانم راپینو او به مهمان کاخ سفید نخواهد رفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برابری دستمزد فوتبالیست‌های زن و مرد در آمریکا؛ دادگاه پرداخت غرامت به بازیکنان را تایید کرد

قاضی فدرال فرجام‌خواهی شکایت زنان فوتبالیست در آمریکا را به تاخیر انداخت

شکایت ۶۶ میلیون دلاری تیم ملی فوتبال زنان آمریکا برای دستمزد برابر با مردان رد شد