Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بازگشت بوفون به خانه؛ «جی جی» با یوونتوس یکساله بست

جانلوئیجی بوفون با یوونتوس قرارداد امضا کرد
جانلوئیجی بوفون با یوونتوس قرارداد امضا کرد Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ابراز احساسات حدود یکصد تیفوسی بعضا به قدری شدید بود که وی را کاملا غافلگیر کرد. یکی از خانم هایی که از میان هواداران خود را به بوفون رسانده بود خطاب به وی گفت: «من همسرم را دوست دارم اما عشق واقعی من تو هستی!»

آگهی

جانلوئیجی بوفون، دروازه بان سرشناس ایتالیایی روز پنجشنبه بازگشت به تیم سابق خود، یوونتوس را رسمی کرد و با این باشگاه قراردادی یکساله به امضاء رساند.

جی جی بوفون سال گذشته پس از هفده سال حضور در باشگاه نام آشنای شهر تورین و کسب افتخارهای متعدد با این باشگاه ساز جدایی سرداد و به باشگاه پاری سن ژرمن منتقل شد. حضور یکساله در بین ستاره های پاریسی اما با آنچیزی که بوفون انتظارش را داشت بسیار متفاوت بود.

اسطوره باشگاه یوونتوس در پاریس آنطور که باید ندرخشید و به همراه دیگر شاگردان توماس توخل از راهیابی به مرحله یک چهارم رقابت های لیگ قهرمانان اروپا بازماند. برخی رسانه های فرانسوی پیشتر عملکرد ضعیف بوفون در دیدار مقابل شیاطین سرخ را مورد انتقاد قرار داده و از آن به عنوان یکی از دلایل حذف پاریس سن ژرمن در مرحله یک هشتم نام برده بودند.

بیشتر بخوانید:

بوفون به حدی در تورین محبوبیت دارد که پس از آن خداحافظی تاریخی و دوری یکساله هنوز وقتی به میان هواداران می آید باید وقت زیادی را برای واکنش به ابراز احساسات آنها اختصاص دهد.

جی جی پیش از امضای قرارداد اقدام به تست پزشکی در باشگاه کرد، کاری که وی هجده سال پیش برای نخستین بار، هنگامی که از پارما به یوونتوس منتقل شد، انجام داده بود. او صبح روز پنجشنبه لبخند به لب برای این کار به کلینیک باشگاه رفت و در طول مسیر بارها با درخواست عکس سلفی و امضا روبرو شد.

ابراز احساسات حدود یکصد تیفوسی بعضا به قدری شدید بود که وی را کاملا غافلگیر کرد. یکی از خانم هایی که از میان هواداران خود را به بوفون رسانده بود خطاب به وی گفت: «من همسرم را دوست دارم اما عشق واقعی من تو هستی!»

سنگربان این فصل بیانکونری که سال ۲۰۰۶ با تیم ملی ایتالیا قهرمان جهان شده در ویدیویی که بر روی حساب توییتری باشگاه منتشر شده خطاب به هواداران می گوید: «از اینکه به خانه ام بازگشتم بسیار خوشحالم. امروز یکی از بهترین روزهای زندگی من است. حالا مطمئن شدم که زندگی فوق العاده است و ارزش آن را دارد که برایش رویاپردازی کنیم.»

جانلوئیجی بوفون پیش از این ۹ بار با راه راه پوشان شهر تورین لیگ حرفه ای فوتبال ایتالیا، سری آ را فتح کرده و چهار بار نیز به قهرمانی در رقابت های جام حذفی دست یافته بود. جی جی همچنین سه بار در سالهای ۲۰۰۳، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ با یوونتوس به فینال رقابت های لیگ قهرمانان اروپا راه یافت است.

گقته می شود که بوفون در پایان قرارداد یکساله اش با باشگاه یوونتوس به جمع کادر مدریریتی این باشگاه اضافه خواهد شد. آنطور که رسانه های ایتالیایی نوشته اند در قرارداد بوفون با یوونتوس تصریح شده که وی در رقابت های فصل پیش رو بایست دست کم ده بار در ترکیب اصلی تیم قرار گیرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بوفون به تیم ملی ایتالیا باز می گردد

بوفون در آستانه خداحافظی از فوتبال؛ اسطوره ایتالیایی تمایلی به پذیرش پیشنهاد سعودی‌ها ندارد

فوتبال اروپا؛ پیروزی میلان مقابل یوونتوس؛ جنگ نایب قهرمانی در اسپانیا به هفته آخر کشید