Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دست‌کم ۴۰ پناهجو در اردوگاهی در لیبی کشته شدند

دست‌کم ۴۰ پناهجو در اردوگاهی در لیبی کشته شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز گذشته ارتش ملی لیبی اعلام کرده بود که پس از بی‌نتیجه ماندنِ «شیوه‌های سنتیِ» جنگ، اهداف عمده‌ای را در طرابلس هدف حملهٔ هوایی قرار خواهد داد.

آگهی

حملهٔ هوایی به یک اردوگاه پناهجویان در حاشیهٔ طرابلس، پایتخت لیبی دست‌کم ۴۰ کشته بر جای گذاشت.

سخنگوی وزارت بهداشت لیبی اعلام کرد در این حمله که شامگاه سه‌شنبه به منطقهٔ تاجورا صورت گرفت، دست‌کم ۸۰ تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.

چندین پایگاه نظامی نیروهای دولتی لیبی منطقهٔ تاجورا، در ۱۴ کیلومتری شرق طرابلس، قرار دارند.

این تعداد کشته و زخمی،‌ از سه ماه پیش تا کنون، بیشترین رقم تلفاتِ‌ یک حملهٔ هوایی در درگیری نیروهای خلیفه حفتر و نیروهای دولت حاکم در طرابلس است.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

فرماندهی نیروهای ارتش ملی لیبی به رهبری ژنرال حفتر اعلام کرد، این اردوگاه پناهجویان در طرابلس، هدفِ خمپاره‌های شبه‌نظامیان حامی دولت قرار گرفته، و نه حملهٔ هوایی ارتش ملی لیبی. وی تأکید کرد که حملهٔ هوایی شب گذشتهٔ این نیروها،‌ به دقت، نقاط دیگری را در پایتخت هدف قرار داده است.

روز گذشته ارتش ملی لیبی اعلام کرده بود که اکنون، پس از بی‌نتیجه ماندنِ «شیوه‌های سنتیِ» جنگ، اهداف عمده‌ای را در طرابلس هدف حملهٔ هوایی قرار خواهد داد.

«ارتش ملی لیبی» به رهبری خلیفه حفتر، که از حمایت امارات عربی متحده و مصر برخوردار است سه ماه پیش تلاش خود برای تصرف پایتخت آغاز کرد اما تا کنون از رسیدن به این هدف باز مانده است.

هزاران مهاجر و پناهجو، از کشورهای مختلف آفریقایی، در اردوگاه‌های لیبی به سر می‌برند. بنابر اعلام سازمان‌های حقوق بشری، این پناهجویان شرایطی ناگوار و غیر انسانی دارند.

بیشتر بخوانید :

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خلیفه حفتر در ملاقات با ماکرون: شرایط در لیبی برای آتش‌بس مهیا نیست

دو و نیم تن سنگ اورانیوم‌ گمشده لیبی پیدا شد

چرا لیبی پس از توافق آتش‌بس روی آرامش نمی‌بیند؟