ویدئویی برای هشدار به والدین؛ وقتی کودک به زیر واگن قطار افتاد

ویدئویی برای هشدار به والدین؛ وقتی کودک به زیر واگن قطار افتاد
نگارش از Euronews

مقام‌های استرالیایی ویدئویی از ایستگاه قطار سیدنی را منتشر کردند که طبق آن کودکی جلوتر از مادرش می‌خواهد سوار واگن شود اما به یکباره در فاصله ایجاد شده بین سکو و واگن به زیر قطار می‌افتد.

مقام‌های استرالیایی ویدئویی از ایستگاه قطار سیدنی را منتشر کردند که طبق آن کودکی جلوتر از مادرش می‌خواهد سوار واگن شود اما به یکباره در فاصله بین سکو و واگن به زیر قطار می‌افتد.

این ویدئو توسط دوربین‌های نظارتی ایستگاه قطار ضبط و هدف از انتشار آن، هشدار به والدین در ایام تعطیلات مدارس عنوان شده است.

طبق این ویدئو، قطاری در یکی از ایستگاه‌های شهر سیدنی توقف می‌کند و درهای قطار باز می‌شوند. زنی همراه با کالسکه‌ و کودکی که کنارش است به سمت واگن می‌رود. کودک همراه زن کمی جلوتر گام بر می‌دارد و زمانیکه می‌خواهد وارد واگن شود به یکباره در فاصله ایجاد شده بین سکو و واگن به زیر قطار می‌افتد.

لحظه افتادن کودک

این زن بلافاصله دست خود را برای جلب توجه ماموران ایستگاه بالا می‌برد و از سوی دیگر همزمان، مسافران دیگر سعی می‌کنند با هل دادن واگن، کودک را به بالای سکو بکشند. کودک در نهایت بدون مشکلی به پیش مادرش برمی‌گردد.

اندرو کانستانس وزیر حمل و نقل ایالت نیوساث ولز در بیانیه‌ای گفت که گرفتن دست کودکان هنگامی که با آن‌ها در ایستگاه‌های قطار تردد می‌کنید می‌تواند از آسیب رساندن به آن‌ها و یا حادثه بدتری جلوگیری کند.

این ویدئو به سرعت و به‌طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی پخش شد.

طبق آمار منتشر شده توسط مسئولان استرالیایی، بین از نیمی از حوادث در ایستگاه‌های قطار سیدنی در سه ایستگاه شلوغ این شهر رخ می‌دهد.

مطالب مرتبط