اندرو موریسون: مسئولیت ایران در حمله به نفت‌کش‌ها تقریبا قطعی است

اندرو موریسون: مسئولیت ایران در حمله به نفت‌کش‌ها تقریبا قطعی است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای موریسون در جریان دیدار با مقامات ایرانی، بار دیگر به نمایندگی از دولت بریتانیا بر «آزادی فوری و بی‌قید و شرط» نازنین زاغری تاکید کرده است.

آگهی

اندرو موریسون، وزیر مشاور در امور خاورمیانۀ وزارت خارجه بریتانیا پی از دیدار با مقامات ایران مذاکرات را «باز، صریح و سازنده» خواند.

آقای موریسون در بیانیه‌ای ضمن اشاره به این موضوع اعلام کرد: «من بارها بر ارزیابی بریتانیا تاکید کردم که ایران تقریبا بطور قطع مسئول حملات اخیر به تانکرها در دریای عمان است... چنین اقداماتی باید متوقف شود تا بتوان به سرعت برای کاهش تنش‌ها وارد عمل شد.»

ایران هرگونه دخالت در حمله به تانکرها در دریای عمان را رد کرده است.

آقای موریسون همچنین گفت که در جریان این سفر از عزم بریتانیا برای حفظ توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ میلادی سخن گفته است.

او افزود: «من بطور واضح اعلام کردم که ایران باید همچنان به تعهدات خود در چهارچوب این توافق پایبند باشد؛ از جمله به محدودیتهایی که برای اورانیوم غنی شده تعیین شده است.»

آقای موریسون همچنین اعلام کرد که در جریان دیدار با مقامات ایرانی، بار دیگر به نمایندگی از دولت بریتانیا بر «آزادی فوری و بی‌قید و شرط» نازنین زاغری، شهروند ایرانی‌-بریتانیاییِ زندانی در ایران تاکید کرده است.

خانم زاغری در آوریل سال ۲۰۱۶ میلادی در فرودگاه بین‌المللی تهران هنگامی که به همراه دختر کوچکش در حال ترک ایران بود، دستگیر شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردم ایران؛ گرفتار افزایش بی‌پایان قیمت‌ها و نگران از آغاز جنگ

تخت‌روانچی در شورای امنیت: دیگر نمی‌توان توافق هسته‌ای را حفظ کرد

افزایش دوباره نرخ ارز در ایران؛ دلار وارد کانال ۵۷ هزار تومان شد