Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کدام کشورها بیشترین پناهندگان سال ۲۰۱۸ را پذیرفتند؟

کدام کشورها بیشترین پناهندگان سال ۲۰۱۸ را پذیرفتند؟
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تعداد پناهندگان در سراسر جهان در سال ۲۰۱۶ میلادی به اوج خود یعنی ۱۸۹ هزار نفر رسید ولی سپس در یک سیر نزولی به ۹۲ هزار نفر در سال ۲۰۱۸ میلادی کاهش یافت.

آگهی

سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی اعلام کرد که کانادا در سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از هر کشور دیگری در جهان اقدام به جذب و پذیرش پناهندگان کرده است.

بر پایه این گزارش، طی سال ۲۰۱۸ میلادی، کانادا در مجموع ۲۸ هزار و ۱۰۰ پناهنده از سراسر جهان را پذیرش کرد تا برای نخستین بار از سال ۱۹۸۰ آمریکا به جایگاه دومین مقصد پناهجویان تنزل کند.

ایالات متحده که جمعیتی حدود ۱۰ برابر کانادا دارد، در سال ۲۰۱۸ میلادی مامن ۲۳ هزار پناهنده بود. این رقم در سال ۲۰۱۶ میلادی نزدیک به ۹۷ هزار نفر بوده است.

کارشناسان امر مهاجرت معتقدند، افت شدید نقش آمریکا در حمایت از پناهندگان بیش از هر عامل دیگری متاثر از سیاست‌های مهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکاست که سخت‌گیری‌های مستمری را علیه پناهجویان وضع کرده است.

البته کانادا نیز با وجود کسب رتبه اول در جذب پناهندگان، در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی که مقصد ۴۷ هزار پناهنده از جمله آوارگان جنگ سوریه بود، به سیر نزولی در پذیرش پناهندگان تن داده است.

پس از کانادا، استرالیا(۵۱۰)، سوئد(۴۹۳) و نروژ(۴۶۵) بیشترین سرانه جذب پناهندگان را نسبت به هر یک میلیون شهروند خود داشته‌اند.

تعداد پناهندگان در سراسر جهان در سال ۲۰۱۶ میلادی به اوج ۱۸۹ هزار نفر رسید ولی سپس در یک سیر نزولی به ۹۲ هزار نفر در سال ۲۰۱۸ میلادی کاهش یافت.

بیشتر بخوانید:سازمان ملل: تعداد آوارگان در جهان به بیش از ۷۰ میلیون نفر رسیده است

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازدید آنجلینا جولی از اردوگاه پناهندگان ونزوئلایی در مرز کلمبیا

«لیوادیا» بهشت پناهندگان در یونان

واکنش‌ها به تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران در کانادا؛ ایران اقدام اتاوا را «مشمئز کننده» خواند