بازدید آنجلینا جولی از اردوگاه پناهندگان ونزوئلایی در مرز کلمبیا

بازدید آنجلینا جولی از اردوگاه پناهندگان ونزوئلایی در مرز کلمبیا
Copyright تصویر از ویدیوی رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنجلینا جولی بازیگر سرشناس سینما به عنوان نماینده ویژه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در سفر به کلمبیا از اردوگاه‌هایی بازدید کرد که پناهندگان ونزوئلایی در آن زندگی می‌کردند.

آگهی

آنجلینا جولی، بازیگر آمریکایی روز جمعه ۷ ژوئن به عنوان نماینده ویژه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از اردوگاه پناهندگان ونزوئلایی واقع در مرز کلمبیا و ونزوئلا بازدید کرد و در گفت‌‌‌وگوهایش به آمار چهارمیلیونیِ پناهندگان ونزوئلایی و مهاجرت آنها به کشورهای دیگر اشاره کرد.

اشاره خانم جولی به اطلاعاتی است که سازمان ملل به تازگی آن را در گزارشی اعلام کرده است. بنا بر این گزارش، چهار میلیون پناهنده ونزوئلایی در پی بحران اقتصادی سرزمین خود را ترک کرده‌اند.

بنابر آخرین آمارها، کلمبیا با ۱.۳ میلیون نفر بیشترین پناهنده ونزوئلایی را پذیرا شده است. پس از این کشور نام پرو، شیلی، اکوادور، برزیل و آرژانتین به چشم می‌خورد.

خانم جولی به عنوان نماینده سازمان ملل وعده داد که بتواند در مسیر بهبود وضعیت پناهندگان کمک کند. با این حال این بازیگر سینما تاکید کرد که منابع مالی در اختیار سازمان ملل برای کمک به مردم ونزوئلا چندان زیاد نیست. او همچنین هشدار داد که این منابع مالی رو به کاهش است.

خانم جولی به جمع خانواده‌های ساکن در اردوگاه پناهندگان رفت و از نزدیک با آنها صحبت کرد. برخی از خانواده‌ها نیز از مشکلات و مسائل خود گفتند.

آنجلینا جولی به آنها گفت که شما ملتی شایسته و درخور احترام هستید و سختی‌های زیادی را تحمل کرده‌اید.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا روز جمعه اعلام کرد که بخش‌هایی از مرز ونزوئلا و کلمبیا را باز خواهد کرد. او در ماه فوریه مرز مشترک میان دو کشور را بست زیرا رهبران مخالف بنا داشتند کمک‌های بشردوستانه را از طریق این مرز به داخل ونزوئلا هدایت کنند.

وضعیت دشوار اقتصادی در ونزوئلا موجی از مهاجرت مردم این کشور به کشورهای همسایه را به دنبال داشته است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کدام کشورها بیشترین پناهندگان سال ۲۰۱۸ را پذیرفتند؟

یورش ۱۱هزار نفری نیروهای امنیتی به «هتل» جنایتکاران؛ زندان مملو از سلاح، مواد مخدر و موتورسیکلت بود

آزادسازی زندان؛ رهبر مافیا از یورش ۱۱هزار نیروی امنیتی به «هتل» جنایتکاران جان سالم به در برد