Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

وزیر خارجه آلمان: خطر جنگ در خلیج فارس از بین نرفته است

وزیر خارجه آلمان: خطر جنگ در خلیج فارس از بین نرفته است
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«این مساله رفته رفته جدی می‌شود. خطر جنگ در خلیج فارس از بین نرفته است و ما باید هرچه در توان داریم انجام دهیم تا اوضاع به جنگ ختم نشود.»

آگهی

وزرای خارجه آلمان و فرانسه روز چهارشنبه ۱۹ ژوئن در جمع خبرنگاران درباره موضوع ایران و تنش در منطقه خلیج فارس گفت‌وگو کردند.

ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه گفت: «ما نگران تشدید کنش‌ها و کلمات هستیم. حس می‌کنیم که اعلام اخیر مقام‌های ایرانی درباره احتمال زیر سوال بردن تعهداتشان به برجام نگران کننده بوده و بر این باور هستیم که این تصمیم در راستای منافع ایران نیست.»

آقای لودریان تاکید کرد: «ما در عین حال تصمیم آمریکا به خروج از برجام را نیز اقدام خوبی نمی‌دانیم و بر این باور هستیم که کارزار فشار حداکثری آمریکا در ایجاد تنش‌ها موثر بوده است.»

وزیر خارجه فرانسه افزود: «ما می‌خواهیم تلاشمان را یکدست کنیم و فرآیند غلبه بر تنش را شروع کنیم. هنوز زمان باقی است و امیدواریم همگی آرامش بیشتری از خود نشان دهند. هنوز زمان داریم، اما فرصت اندکی باقی مانده است.»

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان نیز در ادامه گفت: «این مساله رفته رفته جدی می‌شود. خطر جنگ در خلیج فارس از بین نرفته است و ما باید هرچه در توان داریم انجام دهیم تا اوضاع به جنگ ختم نشود.»

آقای ماس افزود: «به همین خاطر ما با همه طرف‌ها گفت‌وگو می‌کنیم. به تهران سفر کردم و در عین حال با آمریکایی‌ها نیز گفت‌وگو می‌کنیم. آنچه که اهمیت دارد این است که از ابزار گفت‌وگو برای تنش‌زدایی و رسیدن به راه‌ حل استفاده کرد، ما به این متعهد هستیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ: چین و ژاپن، خود امنیت نفتکش‌هایشان را در خاورمیانه تأمین کنند

نشست کشورهای عضو برجام برای «بررسی راه‌های کمک به ایران»

وزیر امور خارجه آلمان در تهران؛ میانجی یا ناجی برجام؟