حمله به یکی از پایگاه‌های دیدبانی ترکیه در منطقۀ ادلب سوریه

حمله به یکی از پایگاه‌های دیدبانی ترکیه در منطقۀ ادلب سوریه
Copyright REUTERS/Khalil Ashawi
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنکارا می‌گوید نیروهای تحت امر ترکیه بلافاصله با استفاده از سلاح‌های سنگین به این حمله پاسخ داده‌اند و روسیه را نیز برای بررسی اوضاع در جریان این حادثه گذاشته‌اند.

آگهی

یکی از پایگاه‌های دیدبانی ترکیه در منطقۀ ادلب سوریه هدف آتش خمپاره از منطقه‌ای تحت کنترل نیروهای دولتی سوریه قرار گرفته است.

این خبر روز یکشنبه از سوی وزارت دفاع ترکیه اعلام شد؛ بنا بر اعلام این وزارتخانه این حمله خساراتی را برجای گذاشته اما منجر به تلفات انسانی نشده است.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که نیروهای تحت امر ترکیه بلافاصله با استفاده از سلاح‌های سنگین به این حمله پاسخ داده‌اند و روسیه را نیز برای بررسی اوضاع در جریان این رویداد گذاشته‌اند.

تاریخ وقوع این حادثه اعلام نشده و تنها تاکید شده است که این حمله از منطقه‌ای موسوم به «تل بازان» به سمت منطقۀ «موراک» انجام شده است؛ جایی که پایگاه دیدبانی ترکیه قرار دارد.

مقامات ترکیه همچنین بر این باورند که این حمله عمدی بوده است.

روسیه از حامیان بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه است و در مقابل ترکیه مدتهاست که از شورشیان مخالف دولت اسد حمایت می‌کند.

آنکارا و مسکو سال گذشته میلادی بر سر ایجاد یک منطقۀ حائل در ادلب یعنی محل استقرار نیروهای تحت حمایت ترکیه توافق کردند. با این وجود در ماه‌های اخیر بارها در این منطقه حملات سنگینی روی داده و منجر به آوارگی صدها هزار غیرنظامی شده است.

ترکیه نیروهای دولتی سوریه را مسئول این حملات می‌داند اما مسکو معتقد است که این حملات توسط شورشیانی که دشمن اسد هستند انجام می‌شود.

یک روز پیش از این ترکیه بر شمار نیروهایش در یکی دیگر از پایگاه‌های دیدبانی خود در منطقۀ ادلب موسوم به «زوایا» افزود. به گفته آنکارا هفته گذشته به این پایگاه نظارتی نیز حمله شده که سه زخمی در میان سربازان ترک برجای گذاشته است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاخ کرملین: جلوگیری از حملات شورشیان در ادلب سوریه برعهده ترکیه است

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید