Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هنگ کنگ پیگیری لایحه استرداد متهمان به چین را متوقف کرد

هنگ کنگ پیگیری لایحه استرداد متهمان به چین را متوقف کرد
Copyright Asia Society
Copyright Asia Society
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عقب‌نشینی دولت منطقه‌ای در این موضوع، یکی از مهمترین عقب‌نشینی‌های دولت از سال ۱۹۹۷ میلادی یعنی از زمانی که هنگ کنگ بار دیگر تحت حاکمیت چین درآمد، محسوب می‌شود.

آگهی

کری لام، رهبر هنگ کنگ روز شنبه اعلام کرد که شورای قانونگذاری این کشور پیگیری لایحه استرداد متهمان به چین را برای مدتی نامحدود متوقف خواهد کرد.

عقب‌نشینی دولت منطقه‌ای در این موضوع که پس از برگزاری اعتراضات گسترده در هنگ کنگ انجام شد، یکی از مهمترین عقب‌نشینی‌های دولت از سال ۱۹۹۷ میلادی به این سو یعنی از زمانی که هنگ کنگ بار دیگر تحت حاکمیت چین درآمد، محسوب می‌شود.

خانم لام همچنین اعلام کرد که پس از توقف تمام فعالیت‌ها در ارتباط با این لایحه توسط شورای قانونگذاری هنگ کنگ، قدم بعدی مشورت با تمام احزاب برای تصمیم‌گیری در این باره است.

نزدیک به یک میلیون نفر از ساکنان هنگ کنگ یکشنبه گذشته در اعتراض به لایحه استرداد متهمان به چین به خیابان‌ها آمدند و راهپیمایی بزرگی را برگزار کردند.

این تظاهرات خیابانی به مدت یک هفته ادامه داشت و در این مدت بارها نیروهای پلیس با معترضان درگیر شدند و با گاز اشک آور و گلوله‌های پلاستیکی سعی در متفرق کردن معترضان داشتند.

با ادامه این اعتراضات، بیم آن می‌رفت که فعالیت‌های اقتصادی در هنگ کنگ که دارنده عنوان آزادترین اقتصاد جهان است، مختل شود.

لایحه استرداد متهمان به چین، هم ساکنان هنگ کنگ و هم خارجی‌ها و شهروندان چینی ساکن یا مسافر در این شهر جزیره‌ای را دربرمی گرفت.

در صورت قانونی شدن این لایحه، متهمانی که از چین به این منطقه فرار می‌کردند برای محاکمه به خاک چین مسترد می‌شدند. مخالفان این لایحه می‌گفتند که این لایحه بهانه‌ای برای استرداد منتقدان دولت چین به پکن است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبر هنگ کنگ: لایحه استرداد متهمان به چین «مرده» است

ارگان دولت چین: ناآرامی های هنگ کنگ توطئه نظریه‌پردازان غربی است

وزارت دفاع آمریکا نسبت به همکاری چین و روسیه در «قطب شمال استراتژیک» هشدار داد؛ کرملین نابجا خواند