فرود اضطراری و مرگبار بالگرد بر بام آسمان خراشی در نیویورک

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
 فرود اضطراری و مرگبار بالگرد بر بام آسمان خراشی در نیویورک
کپی رایت  REUTERS/Brendan McDermid

سانحه و آتش گرفتن یک بالگرد در هنگام نشستن بر بام یک آسمان خراش ۵۴ طبقه در محله منهتن نیویورک باعث مرگ خلبان آن شده است. به گفته آژانس هوایی فدرال آمریکا این بالگرد که ۱۰ آی آگوستا بوده است بعدازظهر دوشنبه دچار سانحه شده است. این آژانس دلیل اصلی سانحه را نامعلوم دانسته اما احتمال داده است که «باد و توفان» دوشنبه روی این سقوط تاثیرگذاشته است.

قربانی این سانحه، خلبان تیم مک کورمک نام دارد و ظاهرا با این بالگرد کمک های پزشکی انجام می داده است. تحقیقات بیشتر برای پیداکردن دلیل اصلی سانحه از سوی پلیس نیویورک به جریان افتاده است. هنوز معلوم نیست آیا خلبان این بالگرد ثانیه های پیش از به زمین نشستن با مسئولان آسمان خراش مراقبت نزدیکترین فرودگاه، گواردیا، هماهنگی به عمل آورده است یا نه.

ساکنان این آسمان خراش می گویند در زمان نشستن بالگرد تکان شدیدی را احساس کرده اند. پس از ۱۱ سپتامبر حوادثی از این دست در نیویورک نگرانی های زیادی را بوجود می آورد. بیل دو بلازیو، شهردار این ابرشهر در واکنش به این سانحه اعلام کرد که دلیلی برای نگرانی نیست چرا که پلیس اطمینان دارد این سانحه ارتباطی با عملیات تروریستی ندارد. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز از نیروهای آتش نشان این شهر به خاطر مهارسریع حریق تشکر کرد.