Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تصادف هواپیمای سبک با بالگرد در ایتالیا ۷ کشته بر جا گذاشت

تصادف هواپیمای سبک با بالگرد در ایتالیا ۷ کشته بر جا گذاشت
تصادف هواپیمای سبک با بالگرد در ایتالیا ۷ کشته بر جا گذاشت
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک فرانسوی و یک آلمانی تنها افرادی هستند که از این حادثه جان سالم به در برده‌اند.

آگهی

بر اثر برخورد یک فروند هواپیمای سبک گردشگری فرانسوی با یک فروند بالگرد ایتالیایی در کوه‌های آلپ ایتالیا، ۷ نفر کشته شدند.

۴ گردشگر آلمانی از جمله کشته‌شدگان در این حادثه بودند که بعدازظهر جمعه ۵ بهمن در شمال شرقی ایتالیا و در نزدیکی قله مون‌بلان فرانسه روی داد. سایر قربانیان این حادثه فرانسوی، بلژیکی و ایتالیایی هستند.

یک مسئول دفتر مشترک امداد و نجات آلپ در منطقه آئوستا که این حادثه در آن روی داده به خبرگزاری رویترز گفت: «ما نمی‌توانیم نام قربانیان را الان اعلام کنیم، زیرا خانواده بعضی از آنها هنوز از این حادثه اطلاع ندارند.»

به گفته این مقام مسئول، یک فرانسوی و یک آلمانی تنها افرادی هستند که از این حادثه جان سالم به در برده‌اند. او بدون دادن اطلاعات بیشتری از این ماجرا افزود که چون فرد فرانسوی حال بهتری دارد، مسئولان در حال کسب اطلاعاتی از زبان او در پیوند با این حادثه مرگبار هستند.

بالگرد و هواپیمای سانحه‌دیده بر فراز یخچال «روتور» واقع در دره آئوستا در ۸۰ کیلومتری شمال شرقی شهر تورین با یکدیگر برخورد کردند. نیروهای امداد ایتالیایی ۵ تن از قربانیان و دو نفر بازمانده را در همان روز حادثه پیدا و به پایین کوه منتقل کردند. روز شنبه دو جسد دیگر نیز کمی آن‌سوتر از محل سقوط هواپیما و بالگرد در میان برف‌ها یافت شد.

علت دقیق این حادثه هنوز روشن نیست اما احتمالا هواپیمای فرانسوی با انحراف از مسیر خود و بدون دادن اطلاع دادن به مرکز کنترل هوایی ایتالیا وارد فضای پروازی این کشور شده و با بالگرد در حال پرواز برخورد کرده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقوط یک هواپیمای سبک روی سقف خانه‌ای در آلمان سه کشته برجای گذاشت

فرود اضطراری و مرگبار بالگرد بر بام آسمان خراشی در نیویورک

عملیات شگفت‌انگیز بالگرد نجات در کوه‌های آلپ