تجاوز به یک دختر ۸ ساله مسلمان در هند و قتل او؛ حبس ابد برای سه مرد هندو

تجاوز به یک دختر ۸ ساله مسلمان در هند و قتل او؛ حبس ابد برای سه مرد هندو
نگارش از Euronews

این دختر ۸ ساله در دسامبر ۲۰۱۸ میلادی ناپدید و جسدش سه هفته بعد پیدا شد. تحقیقات این پرونده نشان می دهد که قربانی برای چند روز مورد تجاوز و شکنجه قرار گرفته و نهایتا به قتل رسیده است.

در پی تجاوز، شکنجه و قتل یک دختر ۸ ساله مسلمان در منطقه کشمیر هند، سه مرد هندو به حبس ابد محکوم شدند.

سه افسر پلیس این منطقه نیز به دلیل از بین بردن شواهد این جنایت به ۵ سال زندان محکوم شدند.

این ۶ محکوم، همگی از جامعه هندو‌های این منطقه هستند که با عشایر مسلمان کتهوا بر سر اراضی منطقه اختلاف دارند.

در این جنایت همچنین یک مقام سابق دولتی و یک فرد زیر سن قانونی ۱۸ سال نیز محاکمه شده‌اند.

این دختر ۸ ساله از اعضای عشایر مسلمان این منطقه بود که جسدش در ماه ژانویه ۲۰۱۸ در جنگل‌های نزدیک شهر کتهوا یافت شد.

دستگیری و محکومیت این افراد وقتی باعث تنش در این منطقه شد که یک گروه دست راستی هندو به بازداشت این ۸ نفر اعتراض کرد. در تظاهرات هندوها دو مقاوم دولتی حزب بهاراتیا جانتا شرکت کرده بودند.

این دختر ۸ ساله در دسامبر ۲۰۱۸ در نزدیکی سال نو میلادی ناپدید و جسدش سه هفته بعد پیدا شد. تحقیقات پلیس نشان می دهد که این دختر به یک معبد محلی انتقال داده شده بود و با خوراندن آرام بخش برای چند روز او را بیهوش کرده بودند. تحقیقات این پرونده نشان می دهد که قربانی برای چند روز مورد تجاوز و شکنجه قرار گرفته و نهایتا به قتل رسیده است.

به گزارش پلیس، این دختر هدف انتقام گیری قرار گرفته است تا بدین وسیله عشایر مسلمانی که گله‌هایشان را در این منطقه می چرانند بترسند و منطقه را ترک کنند.

آمارهای دولتی درباره جنایات در سال ۲۰۱۶ در هند نشان می دهد که هر ۱۵ دقیقه یک کودک در هند مورد سوء استفاده جنسی قرار می گیرد و هند با پدیده افزایش سوء استفاده از کودکان مواجه است.

از سوی دیگر هند با روی کار آمدن حزب بهاراتیا جانتا با اشکال خشن تری از ناسیونالیسم هندو مواجه است که اسلام هراسی یکی از ابعاد ایدئولوژی این حزب است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط