هند؛ دومین دختر نوجوان قربانی تجاوز جنسی نیز به آتش کشیده شد

هند؛ دومین دختر نوجوان قربانی تجاوز جنسی نیز به آتش کشیده شد
نگارش از Euronews

متهمان تجاوز اول تنها به انجام صد بار «بشین و پاشو» و پرداخت ۵۰ هزار روپیه (۷۵۰) دلار محکوم شدند.

یک قربانی نوجوان دیگر تجاوز جنسی در هند همانند دیگر قربانی نوجوان هفته گذشته در این کشور زنده به آتش کشیده شده شد. وی در حال حاضر در بیمارستان است و شانس زنده ماندن دارد.

این دو دختر ۱۷ ساله و۱۶ ساله در ایالت جارکند و در یک روز مورد تجاوز قرار گرفته‌اند و در روزهای پس از حادثه توسط مهاجم آتش زده شده‌اند.

رئیس پلیس پاکور می‌گوید: «این دختر ۱۷ ساله دچار ۷۰ درصد سوختگی درجه اول شده است اما شانس زنده ماندن دارد.»

پلیس هند روز یکشنبه اعلام کرده بود که مظنون اصلی پرونده تجاوز را در همان محله‌ای که آخرین قربانی زندگی می‌کند، بازداشت کرده است. وی جوانی ۱۹ سال ساله با نام «دانو بویان» است که به اتهام تجاوز و آتش زدن قربانیان بازداشت شده است.

پلیس تا کنون ۱۵ نفر از جمله رئیس روستای محل حادثه را در ارتباط با این پرونده تجاوز اول در منطقه چارتا بازداشت کرده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز
تظاهرات اعتراضی هواداران حزب اپوزیسیون کنگره هند به حادثه تجاوز به دختر ۸ ساله در ماه گذشتهرویترز

قربانی اول این حادثه که هند را بار دیگر در شوک فرو برد، روز پنجشنبه سوم ماه مه / ۱۳ اردیبهشت در حالی که خانواده‌اش در مراسم عروسی بودند از منزل ربوده شد. آشوک رام، مامور اداره پلیس روستا می‌گوید که این دختر پس از ربوده شدن به جنگلی در نزدیکی محل برده شد و توسط گروهی از مردان مورد تجاوز قرار گرفت.

خانواده این قربانی می‌گویند که بلافاصله برای اجرای عدالت درباره متجاوزان نزد شورای محلی روستا رفتند اما این شورا مردان متهم را تنها به انجام صد بار «بشین و پاشو» و پرداخت ۵۰ هزار روپیه (۷۵۰ دلار) محکوم کردند.

بیشتر بخوانید:

این متهمان که از حکم صادر شده خشمگین بودند، به خانواده قربانی حمله کرده و دختر نوجوان ۱۶ ساله را به آتش کشیدند. این دختر در نتیجه این حادثه جان خود را از دست داد.

این پرونده در کنار دیگر پرونده‌ها تجاوز در هند باعث شکل‌گیری اعتراضات بسیار شد.

رویترز
اعتراضات به تجاوز در هندرویترز

شورای روستاها یا «پانچایات» در هند با وجود نداشتن اختیارات قانونی قدرت بسیاری دارند. این شورا در شهرهای بزرگ کارآیی ندارد اما در روستاهای دورافتاده برای حل اختلاف از آن استفاده می‌شود.

مطالب مرتبط