حوثی‌ها: فرودگاه جیزان عربستان را با پهپاد هدف قرار دادیم

حوثی‌ها: فرودگاه جیزان عربستان را با پهپاد هدف قرار دادیم
نگارش از Euronews

آن‌ها ادعا کردند که این حملات، انبار پهپادها و سایر تاسیسات ناوگان هوایی عربستان را هدف قرار داده است. عربستان سعودی هنوز این حملات را تایید نکرده است.

شبکه تلویزیونی المسیره متعلق به حوثی‌های یمن، اعلام کرد که این گروه با چندین پهپاد فرودگاه جیزان عربستان در نزدیکی با مرز یمن را هدف قرار داده است. هفته گذشته هم این گروه مدعی حمله مشابهی به این فرودگاه شده بود. 

آن‌ها ادعا کردند که این حملات، انبار پهپادها و سایر تاسیسات ناوگان هوایی عربستان را هدف قرار داده است.

عربستان سعودی هنوز این حملات را تایید نکرده است.

بیشتر بخوانید:

حوثی ها که عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری مورد حمایت ریاض را سال ۲۰۱۴ از قدرت خلع و پایتخت را به کنترل خود درآوردند طی هفته‌های اخیر بارها اقدام به حملات موشکی و پهپادی به سوی مواضعی در خاک عربستان کرده‌اند.

این در حالیست که حوثی‌ها از اواخر سال گذشته میلادی در پی تلاش‌های بین المللی برای فرونشاندن سطح مناقشه در این کشور قحطی زده حملات موشکی و پهپادی خود را به حال تعلیق درآورده بودند.

حوثی‌ها ماه گذشته و پس از حمله پهپادی به تاسیسات شرکت نفتی آرامکو در عربستان تهدید کرده بودند که این حمله شروعی بر عملیات نظامی علیه «۳۰۰ هدف حیاتی» دیگر در خاک عربستان و امارات عربی متحده است.

مقام‌های عربستان سعودی، ۱۴ مه (۲۴ اردیبهشت) اعلام کرده بودند که تاسیسات نفتی متعلق به شرکت ملی نفت این کشور (آرامکو) با پهپاد هدف حمله قرار گرفته است. حوثی‌ها مسئولیت این حمله را برعهده گرفتند.

مطالب مرتبط