معاون وزیر دفاع عربستان: حوثی‌ها ابزار ایران هستند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نیروهای حوثی در صنعا، یمن
نیروهای حوثی در صنعا، یمن   -  کپی رایت  عکس از خبرگزاری فرانسه

همزمان با حمله نیروی‌ هوایی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به مواضع شبه نظامیان حوثی در یمن، معاون وزیر دفاع عربستان گفت که حمله حوثی‌ها به تاسیسات نفتی آرامکو نشان داد که این شبه نظامیان «ابزار ایران» هستند.

شبکه تلویزیونی العربیه عربستان اعلام کرد که نیروی هوایی ائتلاف اعراب روز پنج‌شنبه و با هدف خنثی کردن حملات آتی شبه نظامیان حوثی، به ۹ پایگاه نظامی این گروه در محدودۀ شهر صنعا حمله کرده است.

البته شبکه تلویزیونی المسیره که متعلق به حوثی‌های یمن است، تعداد مراکز هدف قرار گرفته توسط نیروهای ائتلاف را ۶ مرکز اعلام کرده است.

در همین حال، خالد بن سلمان، معاون وزیر دفاع عربستان سعودی با انتشار توییتی نوشت:«حمله نیروهای حوثی تحت حمایت ایران به دو ایستگاه انتقال نفت شرکت آرامکو نشان داد که این گروه ابزار رژیم ایران است که از آن برای توسعه‌طلبی در منطقه استفاده می‌شود ولی به دروغ ادعاد می‌شود که هدف، حمایت از مردم یمن است.»

عربستان سعودی روز سه‌شنبه از وقوع حملات هوایی توسط چندین پهپاد به برخی اهداف نفتی در این کشور خبر داد. حملاتی که سپس حوثی‌های یمن مسئولیت آن را بر عهده گرفتند.

پیش‌تر نیز حملاتی به چهار نفتکش مستقر در آبهای امارات عربی متحده صورت گرفته بود. در واکنش به این حملات، مقامات امارات حوثی‌های یمن را به برخورد تلافی جویانه تهدید کرده بودند.

بیشتر بخوانید:منابع آمریکایی به رویترز: حمله به نفتکش‌ها در امارات با تشویق ایران صورت گرفته است

شبه نظامیان حوثی که گفته می‌شود تحت حمایت حکومت ایران هستند از سال ۲۰۱۵ میلادی در حال جنگ با نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان هستند که از دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری پیشین یمن حمایت می‌کنند.

بیشتر بخوانید:حوثی‌ها: تاسیسات حیاتی عربستان سعودی راهدف قرار داده‌ایم

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید