Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دادخواست جدید هواوی: محدودیت‌های آمریکا علیه ما مخالف قانون اساسی است

دادخواست جدید هواوی: محدودیت‌های آمریکا علیه ما مخالف قانون اساسی است
Copyright Reuters
Copyright Reuters
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت چینی هواوی نسبت به محدودیت‌های اعمال شده توسط واشنگتن در فروش تجهیزات مخابراتی این شرکت به دادگاهی در ایالات متحده آمریکا شکایت کرد.

آگهی

شركت هواوی اعلام کرد با طرح یک دعوای حقوقی در یکی از محاکم آمریکا خواستار لغو محدودیت گسترده خرید محصولات خود از سوی دولت ایالات متحده شده است.

هواوی روز چهارشنبه ۲۹ مه (هشت خرداد) تایید کرد که از واشنگتن خواسته است تا اقدام غیرقانونی علیه این شرکت را متوقف کند. این شرکت محدودیت‌های اخیر آمریکا علیه هواوی را تلاشی برای خارج کردن خود از بازار عنوان کرد.

سونگ لیوپینگ مدیر امور حقوقی هواوی در نشستی خبری، سیاستمداران آمریکایی را به استفاده از توان کامل یک حکومت برای غلبه بر یک شرکت خصوصی متهم کرد.

دو هفته پیش همزمان با افزایش تنش اقتصادی میان آمریکا و چین، وزارت بازرگانی آمریکا شرکت هواوی را در فهرست تحریم‌های این کشور قرار داد به این معنی که برای فروش محصولات این شرکت در خاک آمریکا باید مجوز گرفته شود.

 شرکت هواوی این قانون را «ستمگرانه» می‌داند. بخش حقوقی شرکت هواوی می‌گوید کنگره هیچ دلیلی برای اثبات ادعای خود مبنی بر تلاش برای جاسوسی پتانسیل هواوی نداشته و ممنوعیت فروش محصولات به دولت آمریکا، خلاف قانون اساسی این کشور است. 

مدیر امور حقوقی هواوی در نشست خبری خود تاکید کرده است که این اقدام «رویه خطرناکی» برای سایر شرکت‌ها هم هست و می‌تواند به سه میلیارد مشتری این شرکت در سراسر دنیا آسیب بزند.

بیشتر بخوانید:

شرکت هواوی در حال حاضر دومین تولیدکننده بزرگ تلفن هوشمند در جهان محسوب می‌شود و پیشتر نیز فارغ از نگرانی‌های امنیتی فعلی به سرقت فناوری آمریکایی و تلاش برای دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران متهم شده بود.

از سوی دیگر این شرکت بزرگترین سازنده تجهیزات مخابراتی نسل پنجم در جهان است. آمریکا بارها هواوی را به جاسوسی سایبری متهم کرده است اما مدیر حقوقی این شرکت این اتهام‌ها را هم رد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بنیانگذار هواوی: وقتی دولت آمریکا اجازه بدهد بازنشست می‌شوم

رشد ۲۳ درصدی درآمد غول چینی؛ مدیرعامل هوآوی: تحریم‌های آمریکا را خنثی کردیم

آیا گوشی‌های هواوی همچنان با اندروید کار خواهد کرد؟