پنهان شدن یک مهاجر در پشت داشبورد خودرو برای ورود به اسپانیا

 پنهان شدن یک مهاجر در پشت داشبورد خودرو برای ورود به اسپانیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گفته مقامات مرزی اسپانیا، این چهارمین موردی است که مهاجران در ساعات مختلف روز شنبه تلاش کردند با پنهان شدن در پشت داشبورد خودروها یا بخش‌های دیگر خودرو وارد خاک اسپانیا شوند.

مهاجری که در پشت داشبورد یک خودرو پنهان شده بود تا از منطقه مرزی مراکش و اسپانیا عبور کند و وارد خاک اسپانیا شود، روز شنبه در منطقه ملیجا توسط پلیس دستگیر شد.

آگهی

به گفته مقامات مرزی اسپانیا، این چهارمین مورد از مهاجرانی است که در ساعات مختلف روز شنبه تلاش کردند با پنهان شدن در پشت داشبورد خودروها یا بخش‌های دیگر خودرو وارد خاک اسپانیا شوند.

دو مرد ۲۰ و ۲۱ ساله به دلیل شرایطی که در خودروها و در نزدیکی موتور خودرو پنهان شوده بودند توسط پزشکان مورد معاینه قرار گرفتند. آنها از خفگی و درد مفاصله رنج می بردند.

یکی از مهاجران که ۲۰ سال سن دارد در زیر یک کامیون پنهان شده بود و با این خطر مواجه بود که با محور خودرو برخورد کند.

یک دختر ۱۵ ساله نیز از جمله مهاجرانی است که با پنهان شدن در خودرو سعی داشت وارد اسپانیا شود.

نیروهای بخش مرزی اسپانیا می گویند که پنهان شدن در پشت داشبورد خودروها یا بین صندلی‌های عقب و صندوق عقب، خطرات جدی برای سلامت مهاجر‌ها به دنبال دارد.

سخنگوی مطبوعاتی پلیس مرز اسپانیا گفته است این چهار مهاجر در شرایطی در خودروها جا داده شده بودند با کوفتگی عضلات و در خطر تنفس گازهای سمی بوده‌اند.

تحقیقات درباره اینکه آیا این چهار نفر با یکدیگر مرتبط هستند و آیا آنطور که فکر می شود همگی از گینه آمده‌اند، در دست انجام است.

سه راننده که این مهاجران را جا داده بودند دستگیر شده‌اند. راننده چهارم آزاد شده است زیرا در جریان پنهان شدن مهاجر چهارم در خودرو‌اش نبوده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش برای شکایت از اتحادیه اروپا به اتهام جنایت علیه بشریت و مرگ مهاجران

ادامه آوارگی و سردرگمی پناهجویان؛ انگشت اتهام بسویِ اتحادیه اروپا

تلاش‌ امدادگران در ویرانه‌های زلزلۀ مراکش؛ شمار قربانیان به ۲۸۰۰ نفر رسید