Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ادعای استرالیایی‌ها: درمان آرتروز و پارکینسون با نور مادون قرمز

ادعای استرالیایی‌ها: درمان آرتروز و پارکینسون با نور مادون قرمز
Copyright The infrared helmets are now the subject of a clinical trial - Copyright AP
Copyright The infrared helmets are now the subject of a clinical trial - Copyright AP
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

استفاده از کلاه‌های مجهز به نور مادون قرمز، اولین بار توسط دکتر کاترین هامیلتون پیشنهاد شد. این پزشک بازنشسته پس از آن‌که در سال ۲۰۱۶ میلادی از نور قرمز برای درمان آرتروز زانوی خود استفاده کرد، استفاده از چنین کلاهی را به دیگران پیشنهاد داد.

آگهی

گروهی از مبتلایان به بیماری پارکینسون ساکن جزیرۀ تاسمانی در جنوب شرق استرالیا ادعا کرده‌اند که هنگامی که کلاه‌هایی مجهز به نور مادون قرمز را بر سر می‌گذارند، علائم بیماری پارکینسون در بدن آنها از جمله لرزش‌ دست‌ها و پاها کاهش می‌یابد.

استفاده از کلاه‌های مجهز به نور مادون قرمز، اولین بار توسط دکتر کاترین هامیلتون پیشنهاد شد. این پزشک بازنشسته پس از آنکه در سال ۲۰۱۶ میلادی از نور قرمز برای درمان آرتروز زانوی خود استفاده کرد، استفاده از چنین کلاهی را به دیگران پیشنهاد داد.

هنوز برای چنین درمانی هیچ توجیه علمی پیدا نشده؛ با این وجود دکتر هامیلتون بر این باور است که نورهای قرمز و مادون قرمز می‌توانند سلول‌های قدیمی را بازسازی کرده و به ایجاد سلول‌های جدید کمک کنند.

او می‌گوید: «این نورها قادر به نفوذ به درون سلول‌ها هستند و پس از آن پالس کوچکی از انرژی نور را به درون میتوکندری سلول می‌فرستند. آنها با این کار عملکرد سلول را بهبود می‌بخشند و به این ترتیب بخشی از فعالیتهای درون سلولی از سر گرفته می‌شود.»

مبتلایان به پارکینسون در تاسمانی که مدت سه سال است از این روش استفاده می‌کنند، می‌گویند که میزان لرزش‌های بدنشان کمتر شده است تا جایی که برخی از آنها توانسته‌اند بار دیگر نواختن پیانو را آغاز کنند.

به گفته آنها بر سر گذاشتن چنین کلاه‌هایی دست‌کم دو بار در روز و هر بار به مدت ۲۰ دقیقه، باعث بهبود عملکرد مغزشان شده است.

در حال حاضر تیمی از پزشکان محقق در شهر سیدنی استرالیا در حال آزمایش بالینیِ چنین کلاه‌هایی هستند تا بتوانند دقیقا میزان اثربخشی آنها را تعیین کنند. انتظار می‌رود اولین نتایج این آزمایش‌ها تا آخر سال جاری میلادی اعلام شود.

بیشتر بخوانید:

گامی به سوی درمان هدفمند آرتروز

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درمان پارکینسون با پینگ پنگ در برلین آلمان

استرالیا: درخواست آمریکا برای پیوستن به ائتلاف محافظ دریایی را بطور جدی بررسی می‌کنیم

سکته در صبح‌ها و سرفه در عصرها؛ آیا زمان بر سلامت ما اثر دارد؟