میلیاردر آمریکایی بازپرداخت وام تحصیلی ۴۰۰ دانشجو را بر عهده گرفت

میلیاردر آمریکایی بازپرداخت وام تحصیلی ۴۰۰ دانشجو را بر عهده گرفت
Copyright Morehouse College/Facebook Live
Copyright Morehouse College/Facebook Live
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دانشجویان کالج مورهاوس پس از شنیدن این خبر در جریان جشن فارغ‌التحصیلی خود شوکه شدند و برای لحظاتی در سکوت فرو رفتند سپس با شور و هیجان بسیار وی را تشویق کردند.

آگهی

روبرت اسمیت، کارآفرین و میلیارد آمریکایی وعده داد که خانواده‌اش با اختصاص ۴۰ میلیون دلار بازپرداخت وام نزدیک به ۴۰۰ دانشجوی کالج مورهاوس را بر عهده می‌گیرد.

دانشجویان این کالج پس از شنیدن این خبر در جریان جشن فارغ‌التحصیلی خود شوکه شدند و برای لحظاتی در سکوت فرو رفتند سپس با شور و هیجان بسیار وی را تشویق کردند.

آقای اسمیت که امسال دکتری افتخاری خودر را از این کالج دریافت کرد در سخنرانی خود گفت: «به نمایندگی از هشت نسل از خانواده من که در این کشور زندگی کردند، می‎خواهیم کمی سوخت در اتوبوس شما بریزیم. این کلاس من در سال ۲۰۱۹ است و خانواده‌ام برای اعطای وام دانشجویان به آنها کمک می‌کنند.»

وی در ادامه گفت: «من می‌دانم که همکلاسی‌های من در آینده این هزینه‎ها را [با خدمت به جامعه] پرداخت خواهند کرد.»

یک دانشجوی ۲۲ ساله این دانشگاه به آسوشیتدپرس گفت که وی همواره مشغول محاسبه کردن نحوه بازپرداخت وام دانشجویی ۲۰۰ هزار دلاری خود بوده و تخمین زده که این تسویه مالی حدود ۲۵ سال به طول خواهد انجامید.

این دانشجو در ادامه گفت که پس از شنیدن این خبر از فرط شادی اشک ریخته چرا که دیگر نیاز نیست برای تمام عمرش صرفه‌جویی کند تا از عهده بازپرداخت وام برآید.

کالج مورهاوس نیز با انتشار یک توئیت این خبر را اعلام نموده و سخاوت آقای اسمیت را تحسین کرد. وی پیشتر نیز به این دانشگاه کمک مالی کرده بود و در دیگر کارهای خیریه نیز دست دارد.

کالج مورهاوس یک دانشگاه خصوصی مردانه در آتلانتا، جورجیا است. این موسسه یکی از معدود کالج‌های لیبرال سنتی مردان در ایالات متحده است.

ویلیام جفرسون وایت، رهبر مبارزات مدنی این کالج را در سال ۱۸۶۷ تاسیس کرد. کالج مورهاوس بزرگ‌ترین دانشگاه تک‌جنسیتی مردانه در ایالات متحده در نیمه قرن بیستم محسوب می‌شد.

مورهاوس یکی از دو کالج تاریخی سیاه‌پوستان در ایالات متحده است و بسیاری از رهبران مبارزات سیاه‌پوستان از جمله مارتین لوتر کینگ جونیور در آن تحصیل کردند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز فصل مدارس؛ یارانه دولت فرانسه و نمایشگاه مهر در ایران

تجمع دانشجویان معترض در دانشگاه تهران با دخالت بسیج به تشنج کشیده شد

نگاهی به دو راه حل نوآورانه برای سرمایه گذاری در آموزش با کیفیت در برزیل و رواندا