آلمان سال گذشته چقدر برای مهاجران هزینه کرده است؟

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آلمان سال گذشته چقدر برای مهاجران هزینه کرده است؟

دولت آلمان در سال گذشته میلادی ۲۳ میلیارد یورو برای مهاجران و پناهندگان در این کشور هزینه کرده است.

بنابر اعلام وزارت دارایی آلمان این مبلغ که نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشته، برای کمک به جذب این افراد در جامعهٔ آلمان و نیز مبارزه با ریشه‌های بحران مهاجرت هزینه شده است.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گرچه پیوسته از تصمیم سال ۲۰۱۵ خود برای گشودن مرزها به روی صدها هزار مهاجر، که عمدتا از کشورهای مسلمان خاورمیانه می‌آمدند، دفاع کرده است اما در سال‌های اخیر ضمن مبارزه با ریشه‌های چنین مهاجرت انبوه تلاش کرده از تکرار آن پیشگیری کند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

طبق گزارش وزارت دارایی آلمان، دولت همچنین در سال گذشته میلادی از کل این رقم، حدود ۸ میلیارد یوروی آن را هزینه کرده است تا شرایط زندگی پناهجویان را در کشورهای خودشان بهبود بخشد و آنها را از آمدن به سمت اروپا باز دارد.

در مجموع ۱۶ ایالت آلمان مسئول پذیرش و اسکان مهاجران و پناهجویانی بوده‌اند که عمدتا از کشورهای سوریه، عراق و افغانستان می‌رسیدند. این ایالت‌ها از دولت فدرال آلمان ۷.۵ میلیارد یورو بودجه دریافت کرده‌اند، رقمی که افزایشی ۱۴ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

اما مخالفان آنگلا مرکل در پارلمان آلمان به این هزینه‌ها انتقاد کرده‌اند. آلیس ویدل، از حزب دست‌راستی آلترناتیو برای آلمان اقدام دولت مرکل را یک «خوش‌آمدگویی پرهزینه به خرج شهروندان» خواند.

بیشتر بخوانید:قوانین جدید و سیاست‌های سخت‌گیرانه آلمان در موضوع پناهجویان