Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

قتل یک نماینده محلی در آلمان؛ هشدار وزیر کشورنسبت به اوج گیری گرایش های نژادپرستانه

مراسم تشییع پیکر والتر لوبکه، نماینده و فرماندار شهر کاسل آلمان که در منزلش کشته شد
مراسم تشییع پیکر والتر لوبکه، نماینده و فرماندار شهر کاسل آلمان که در منزلش کشته شد Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر کشور آلمان روز سه شنبه در جریان یک کنفرانس خبری به صراحت از «حمله راست افراطی به یک نماینده بلند پایه محلی» سخن به میان آورد و تاکید کرد که این نوح حوادث «زنگ خطر» و نشانه ای هشدار آمیز برای کشورش محسوب می شود.

آگهی

وزیر کشور آلمان ضمن ابراز نگرانی شدید نسبت به شدت گرفتن گرایش های نژادپرستانه و ضد مهاجرتی در کشورش از قتل اخیر یک نماینده هوادار مهاجران به عنوان «نشانه هشدار» یاد کرد.

وزیر آلمانی در این سخنان به ماجرای سوء قصد به یک نماینده محلی در شهر کاسل اشاره دارد که عضو حزب تحت رهبری آنگلا مرکل بود و به تازگی در منزلش با شلیک گلوله به قتل رسید. بر اساس گزارش رسانه های محلی فردی که به عنوان مظنون در این ماجرا دستگیر شده دارای گرایش های نژاد پرستانه و عضو تشکلات نئونازی است.

دادستانی فدرال آلمان در تازه ترین گزارش خود از شناسایی و بازداشت مظنون اصلی خبر داده است. در این گزارش فرد مظنون با نام «اشتفان. ا» معرفی و عنوان شده است که این فرد ۴۵ ساله با جریان های راست افراطی در ارتباط بوده است. سخنگوی دادستانی فدرال آلمان با این وجود تاکید کرده است که در حال حاضر نمی توان در باره انگیزه های این قتل مطمئن بود و بدون دستیابی به شواهد مستدل آنرا به سابقه نماینده و حمایت های وی از سیاست های مهاجرتی صدر اعظم نسبت داد.

با این حال هورشت زیهوفر، وزیر کشور آلمان روز سه شنبه در جریان یک کنفرانس خبری به صراحت از «حمله راست افراطی به یک نماینده بلند پایه محلی» سخن به میان آورد و تاکید کرد که این نوح حوادث «زنگ خطر» و نشانه ای هشدار آمیز برای کشورش محسوب می شود.

آقای زیهوفر در ادامه جریان راست افراطی را خطری فزاینده برای آلمان توصیف کرد و گفت که خطرات ناشی از این جریان باید از سوی جامعه بسیار جدی گرفته شود.

وزیر کشور آلمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قتل نماینده محلی شهر کاسل که در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به عنوان یکی از طرفداران سر سخت سیاست های مهاجرتی آنگلا مرکل شهرت یافته بود، تصریح کرد: «این اقدام در واقع ضربه ای به کشور و نظام دمکراتیک ما تلقی می شود و "بعد تازه ای" از فعالیت های اعضای راست افراطی را به نمایش می گذارد.»

بیشتر بخوانید:

منزل مسکونی و قتلگاه والتر لوبکه، نماینده و فرماندار شهر کاسل

جنازه والتر لوبکه، نماینده و فرماندار شهر کاسل در حالی روز دوم ژوئن در منزلش پیدا شد که تحقیقات در خصوص این ماجرا از شلیک گلوله به سر وی در بالکن منزل مسکونی او حکایت داشت.

فرد مظنون که گفته می شود از روی آثار «دی ان ای» به جای مانده در محل قتل شناسایی و دستگیر شده از پاسخ به سوال خبرنگاران خودداری کرده است.

این درحالیست که وزیر کشور آلمان تایید کرده که فرد مظنون از سال ۲۰۰۹ به بعد نشانه ای از خود دال بر ادامه فعالیت در محافل راست افراطی برجای نگذاشته و از تیر رس تحقیقات پلیس خارج شده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان سال گذشته چقدر برای مهاجران هزینه کرده است؟

اهتزاز پرچم رنگین‌کمان در برلین در روز مبارزه با همجنس‌گراهراسی، دوجنس‌گراهراسی و ترنس‌هراسی

مسابقات کشتی با انگشت در باواریا همراه با آبجو و سوسیس آلمانی